70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Piłkarze Pogoni trenują on-line [WIDEO] Drukuj
Wpisał: Janusz   
23.03.2020.
f2_turniej_lebork_14_09_2019_120px.jpgWielotygodniowa przerwa w treningach i rozgrywkach związana z epidemią koronawirusa wymusiła wdrożenie alternatywnych metod treningowych w klubie Pogoń. Trenerzy grup juniorskich przekazali swoim zawodnikom wytyczne, starają się utrzymywać z zawodnikami kontakt i wspólnie mobilizować do indywidualnej aktywności.

- To z pewnością nowa i trudna sytuacja dla wszystkich. Szybko na nią zareagowaliśmy. Każdy z trenerów przygotował indywidualne rozpiski dla swoich drużyn. Zawodnicy trenują w domu – mówi Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej i trener grup juniorskich Marek Piotrowski. - Zadania są oczywiście dostosowane do umiejętności i wieku poszczególnych zawodników. Najmłodsi otrzymali zadania z piłką doskonalące jej czucie. W starszy grupach dochodzą ćwiczenia motoryczne, stabilizacyjne. Wiemy już na pewno, że ta przerwa potrwa dłużej niż wstępnie zakładaliśmy. Jesteśmy w trakcie opracowywania dalszego programu działania w grupach młodzieżowych. Niebawem zawodnicy i rodzice dostaną od nas szczegółowe informację. Przy okazji gorąca prośba do wszystkich. Starajmy się w tym momencie dbać o nasze zdrowie. Zalecajmy się do wytycznych. Zostańmy w domu, zróbmy wszystko aby ta sytuacja jak najszybciej wróciła do normy. Przecież wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić na boiska.

Jednym w przykładów takiej pracy on-line jest dwutygodniowy plan treningowy przygotowany dla zawodników Junior „B” przez trenera Wojciecha Musułę. Na przekazanych zawodnikom materiałach wideo pokazane są ćwiczenia na rano i wieczór do samodzielnego wykonania. Nie zabrakło miejsca na rozciąganie, rolowanie i relaks w postaci odnowy biologicznej. Młodzi zawodnicy dokumentują wykonaną pracę zdjęciami czy filmami, podejmują wyzwania i motywują się wzajemnie.

- Radzimy sobie tak jak na całym świecie. Moi zawodnicy wiedzą co mają robić, jest to trening motoryczny, siłowy, a także akcenty z piłką, które można wykonać w warunkach domowych – wyjaśnia trener juniorów młodszych Pogoni Wojciech Musuła. - Znaleźliśmy także miejsce na trening mentalny, co wieczór chłopaki mają do przeczytania dwa artykuły. Okres przebywania w domu to także czas na trening teoretyczny, gdzie zawodnicy mają za zadanie obejrzeć mecz i zrobić analizę gry zawodnika pod kątem swojej pozycji na boisku. Mają do tego wytyczne na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę, przygotowują analizę i przesyłają ją mi do oceny.

Klub Pogoń zaangażował się także w akcję #zostańwdomu Piłkarze z drużyny juniorów młodszych przygotowali krótkie nagrania w których apelują do rówieśników o trzymanie się wytycznych służb sanitarnych. Na nagraniu Jakub Radomski i Cezary Kochman.Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej piłkarskie rozgrywki zawieszone są do 26 kwietnia.
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy