70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Ćwierćfinał z Radunią. Zapraszamy w sobotę na Kusocińskiego Drukuj
Wpisał: Janusz   
16.07.2020.
pogon_radunia_120px.jpgTo będzie mocne powitanie z piłką nożną na Kusocińskiego po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem. W sobotę 18 lipca o godz. 12 w Lęborku w 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Pogoń Lębork podejmie czołową drużynę III ligi Radunię Stężyca. Zapraszamy na stadion i przypominamy o bezpiecznym zachowaniu oraz zachowaniu odstępów na widowni. Na pucharowy mecz obowiązują bilety wstępu w cenie 10 zł. Zgodnie ze związkowmi wytycznymi spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców gości.
Dla drużyny Pogoni pucharowa potyczka będzie ważnym przetarciem przed nowym sezonem w IV lidze. Stabilna kadra, brak kontuzji i nowy napastnik Artur Formela dla którego będzie to wyjątkowy mecz, gdyż ostatnie 2 sezony spędził w Stężycy gwarantują 90, a może i nawet 120 minut ciekawego widowiska.

Zadanie przed drużyną Waldemara Walkusza nie łatwe, przeciwnik bardzo mocny. Radunia Stężyca w ubiegłym sezonie do końca walczyła o awans do II ligi, ostatecznie zajęła 2. pozycję za KKS-em Kalisz. Hojnie dotowana z samorządowych środków drużyna posiada bardzo silną i szeroką kadrę.
W 1/8 finału PP prowadzona przez trenera Sebastiana Letniowskiego drużyna pokonała w Stężycy po dogrywce KP Starogard Gdański 2:1 (bramki Dawid Retlewski, Krzysztof Iwanowski).
W ramach letnich przygotowań w sparingach Radunia pokonała czwartoligowców Jaguara Gdańsk 6:0 i Wikęd Luzino 4:0 oraz zremisowała z trzecioligowym GKS-em Przodkowo 3:3.

W przerwie pomiędzy sezonami ze Stężycy odeszło aż 10 zawodników: Michał Molenda, Adrian Polański, Damian Wojda, Hubert Chojnacki, Karol Chmulak, Kacper Łazaj, Jakub Bach, Jakub Bojas, Robert Wesołowski i Artur Formela.
W ich miejsce do tej pory przyszli: Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg), Sebastian Deja i Dawid Retlewski (Kotwica Kołobrzeg) oraz Wojciech Fajdecki (Błękitni Stargard).

Zwycięska drużyna z ćwierćfinału zagra w półfinale z lepszym z pary Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna.
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy