70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Po punkty do biskupiego miasta Drukuj
Wpisał: Janusz   
06.08.2020.
pogon_wierzyca_net.jpgPrzed drużyną seniorów Pogoni kolejne piłkarskie wyzwanie. W sobotę 8 sierpnia o godz. 17 drużyna Waldemara Walkusza na stadionie przy ulicy Stefana Czarnieckiego 8 w Pelplinie zmierzy się w 2. kolejce IV ligi z KS Wierzyca Pelplin.
Po udanej inauguracji w Lęborku i wygranej 2:0 z Jantarem Ustka wszyscy mają nadzieję na kolejny dobry występ. Wybierając meczową osiemnastkę trener nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Gracjana Miszkiewicza.

Wierzyca ubiegły sezon zakończyła na 11. lokacie. Pod koniec czerwca doszło do zmiany trenera. Michała Anslika zastąpił prezes klubu Jacek Imianowski. W Pelplinie żywa jest wiara, że ten sezon będzie lepszy niż ubiegły. Trener i prezes Imianowski jak podawał kilka dni temu portal pelplin.naszemiasto.pl „chce żeby jego zespół po rundzie jesiennej był w pierwszej piątce, by na wiosnę miał większą motywację do walki o coś więcej, a być może i o powrót do III ligi.” Lepszą grę w tym sezonie mają zapewnić pozyskania bracia Dawid i Robert Zielińscy z Gromu Nowy Staw oraz dwaj zawodnicy z Concordii Elbląg: Adam Sirkowski i Michał Lewandowski.

W 1. kolejce Wierzyca przegrała na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń 3:1. Bramkę dla gości zdobył w 27 minucie z rzutu karnego Łukasz Racki.
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy