70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Rozgrywki IV ligi na Pomorzu wstrzymane Drukuj
Wpisał: Janusz   
14.03.2021.
covid_futbol.jpgPomorski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami dla województwa pomorskiego czasowo zawieszone zostały rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich. Ograniczenia sanitarne na Pomorzu zgodnie z rządowym zarządzeniem obowiązuje od 13 do 28 marca 2021 roku i wielce prawdopodobnie, że zostanie przedłużone.
Zakaz nie dotyczy rozgrywek juniorskich i rozgrywek seniorskich III ligi wzwyż.

W sezonie 2020/21 obowiązują nowe zasady rywalizacji w IV lidze. Po rundzie zasadniczej w której do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową. Spowodowane jest to dużą liczbą drużyn (21) rywalizujących w tym sezonie w 4 lidze i niepewnością co do możliwości rozegrania wszystkich kolejek. W grupie mistrzowskiej zagrają kluby z miejsc 1-10, w grupie spadkowej z miejsc poniżej 10. Pogoń zajmuje obecnie 9. lokatę w tabeli. Każdy klub w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi klubami w swojej grupie jeden mecz zgodnie z terminarzem rozgrywek. Terminarz powstanie w drodze losowania w oparciu o tabelę Bergera. W tabeli końcowej sezonu zostanie uwzględniona łączna liczba punktów oraz bilans bramkowy zdobyty w rundzie zasadniczej oraz w rundzie finałowej.

W grupie mistrzowskiej do rozegrania pozostanie 9 kolejek, w spadkowej 10. Na początku sezonu ustalono, że przypadku nie rozegrania 50% kolejek sezon będzie anulowany. Taka sytuacja obecnie nie występuje. Rozegrano już ponad 50% kolejek co oznacza, że piłkarski sezon można zakończyć już teraz. Można też zrobić to po rozegraniu brakujących kolejek rundy zasadniczej lub po rozegraniu drugiej rundy. Regulamin pozwala na zakończenie rywalizacji w dowolnej chwili.

Do III ligi awansuje jedna drużyna. Drużyny, które zajmą miejsca 18-21 spadają automatycznie do właściwej terytorialnie klasy Okręgowej. Liczba drużyn spadających ulega zwiększeniu o liczbę drużyn z województwa pomorskiego spadających z III ligi.
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy