70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Covidowy trening na stadionie Drukuj
Wpisał: Janusz   
01.04.2021.
prima_aleks_maska.jpgPróba wyszła pozytywnie, więc czas na kolejny krok. Dziś wieczorem na stadionie odbędzie pierwszy w sportowym lockdownie covidowy trening! Jeżeli wypadnie pozytywnie jest szansa na wznowienie rozgrywek ligowych tuż po świętach!
Środowisko piłkarskie dość jasno wypowiedziało się na temat rządowych obostrzeń sanitarnych zawieszających rywalizację sportową amatorów. Piłkarskie związki w Warmińsko-Mazurskim i Wielkopolsce znalazły nawet proceduralną furtkę by rozgrywać mecze. Pogoń postanowiła jeszcze szerzej otworzyć bramy dla sportowej rywalizacji. W porozumieniu z PoMZPN-em i lęborskim Sanepidem, przy przychylności administratora stadionu Centrum Sportu i Rekreacji 1 kwietnia wznowione zostaną treningi w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z dewizą DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka).

Udało się wypożyczyć 20 masek przeciwgazowych o dużej skuteczności przeciw broni biologicznej. Dodatkowo na stadionie postawiono prysznicową bramkę dekontaminacyjną wyposażoną w 14 dysz aplikujących rozproszoną mgłę ze środkiem wirusobójczym. Na i z treningu mają przez nią przechodzić wszyscy zawodnicy oraz sztab szkoleniowy.

Jako pierwszy nowy sprzęt przetestował wczoraj Aleksandar Atanacković. Szybkie 5 okrążeń po bieżni wokół głównego boiska pod okiem trenera przygotowania motorycznego Dariusza Nawrockiego pokazało, że sprzęt się sprawdza. „Aleks” narzekał wprawdzie na ucisk maski, ale po stosowanej regulacji pasków dyskomfort zniknął. Tętno i saturacja po biegu w masce była w normie. Covidowy trening w maskach ma pokazać czy jest możliwe rozgrywanie meczów w tak zaawansowanym ekwipunku. Pierwsze obserwacje pokazują, że widoczność w maskach jest ograniczona, podobnie jak komunikacja głosowa. Tu dużą rolę ma trener, który powinien zaproponować taką taktykę, by zawodnicy rozumieli się bez słów.

Jeżeli covidowy trening 1 kwietnia wyjdzie pozytywnie nic nie będzie stało na przeszkodzie by kontynuować walkę o grupę mistrzowską w 4 lidze!  W magazynach wojskowych pozostało jeszcze kilkanaście zestawów starszego typu masek dla kibiców, chcących z poziomu zdezynfekowanych trybun oglądać mecze naszej Pogoni. Pierwsze 15 osób, które wpisze w komentarzu na klubowym profilu Facebooka hasło TPL! zostanie zapisanych na listę przydziału masek. Czekamy na zgłoszenia!

prima_aleks_maska.jpg

 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy