70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Walka o "Grupę Mistrzowską" trwa [ANALIZA] Drukuj
Wpisał: Janusz   
06.05.2021.
tabela_4_liga_6_05_2021.png8 maja o godz. 15 rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej IV ligi Pomorze w sezonie 2020/2021. Pogoń w Lęborku podejmie rezerwy Lechii Gdańsk. Po jej zakończeniu pierwsze dziesięć zespołów zagra w kolejnych tygodniach w „Grupie Mistrzowskiej” – 9 spotkań, po jednym z każdym z przeciwników. Drużyny z miejsc 11-20 zagrają w identycznej formule w „Grupie Spadkowej”.
Co o premiowaniu drużyn do obu grup mówi regulamin rozgrywek? Okazuje się, że to nie wynik bezpośredniego meczu, ale bilans bramek będzie najważniejszym czynnikiem w ustalaniu kolejności drużyn pry równej liczbie punktów. Zacytujemy regulamin:

13.5. W sytuacji, gdy po rozegraniu rundy jesiennej, dwa lub więcej zespołów uzyska równą liczbę punktów o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej lub uzyskaniu prawa do rozgrywania baraży lub uzyskaniu prawa do gry w rundzie finałowej w grupie A, ustala się według:

a) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach,
b) przy dalszej równości, liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach,
c) przy dalszej równości, liczba straconych bramek we wszystkich spotkaniach,
d) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
e) przy równej liczbie punktów w punkcie d korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
f) przy dalszej równości w punkcie e, zgodnie z zasadą, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
g) przy dalszej równości większa liczba zwycięskich meczów we wszystkich spotkaniach w danej rundzie,
h) przy dalszej równości większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe we wszystkich spotkaniach w danej rundzie,
i) przy dalszej równości wyższa lokata w klasyfikacji fair play.

Sytuacja drużyny Pogoni na kolejkę przed końcem pierwszego etapu rozgrywek wygląda obiecująco. Tylko przegrana w ostatnim meczu przy niekorzystnych wynikach innych drużyn może pozbawić nas awansu do czołowej „10” ligi. Sobotnia wygrana lub remis z Lechią II Gdańsk premiuje drużynę Pogoni. Przegrana wymaga analizy innych kluczowych spotkań dla układu środka tabeli tj. meczów: Chojniczanka II – Arka II, Gryf – Gwiazda i MKS Władysławowo – Wierzyca.

tabela_4_liga_6_05_2021.png
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy