Facebook

Pogoń Lębork

Losowe zdjęcie

Sponsor

energa.png

Sponsor techniczny

Zina

Gościmy

   Stronę przegląda 31 gości
wyb.jpg

Pogoń/UKS Trójka Lębork druga i piąta w Turnieju Burmistrza PDF Drukuj
Wpisał: Janusz   
20.12.2011.
17 grudnia br. na hali „Rolniczaka” odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2000 i młodszych o Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. W turnieju udział wzięło 9 drużyn z Pomorza. Trener Andrzej Kaufmann wystawił dwie drużyny Pogoni/UKS Trójki Lębork. Mocniejszy „pierwszy” zespół zajął 2. miejsce, „dwójka” była 5.

Turniej wygrała rewelacyjna Akademia Sportowa „Pomorze” trenera Włodzimierza Pasieki, która przebojem wdarła się do najlepszych drużyn na Pomorzu. W finale zwycięzcy spotkali się z ekipą Pogoni/UKS Trójki. Po regulaminowym czasie gry było 0:0, a o zwycięstwie gości zadecydowały rzuty karne wygrane przez AP 3:2. Trzecie miejsce zajął Gryf Słupsk.
1.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_01.jpg
2.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_02.jpg
3.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_03.jpg
4.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_05.jpg

Tytuł króla strzelców zdobył Jakub Pek z AP Pomorza, a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Marcina Nowaka z Pogoni/UKS Trójki I Lębork. Zawodnikowi Pogoni statuetkę wręczył obecny na turnieju burmistrz Witold Namyślak.

A jak wyglądała turniejowa rywalizacja?

Jako pierwsi do boju w grupie "A" ruszyli chłopcy z Pogoni/UKS Trójki II Lębork  i w swym pierwszym meczu ograli Orliki Jezierzyce 1:0 po golu Patryka Maszoty. W kolejnym meczu tej grupy nasz zespół zremisował 1:1 z Cisową II Gdynia po bramce zdobytej przez Bartosza Łosiaka. Ostatni mecz z faworytem - Akademią Sportową Pomorze to wysoka porażka 0:6. W grupie "A" drużyna uplasowała sie na 3 pozycji i w dalszej części gry walczyła z 3 drużyną grupy "B" Gdynią Cisowa I z którą walczyła o miejsca 5-6. W meczu tym padł bezbramkowy wynik, a w rzutach karnych lęborczanie wygrali 3:1.

Zespół Pogoni/UKS Trójki I Lębork swój pierwszy mecz rozegrał z doskonale znanym mu i odwiecznym rywalem - Gryfem Słupsk. W meczu tym bezapelacyjnie lepsi byli chłopcy z Lęborka, którzy pokonali rywala zza miedzy 3:0. Doskonały mecz rozegrał Dawid Młyńczyk który ustrzelił hat-tricka. W kolejnym meczu lęborczanie zmierzyli sie z zespołem Rozstaje Gdańsk II i pokonali ich 2:0. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Filip Krefft i Kacper Czaja. Ostatni mecz to formalność by wyjść z pierwszej pozycji w grupie. W tym meczu Nasza drużyna grając fair play ograła 1:0 zespół Gdynia Cisowa I po bramce Filipa Kreffta. W pierwszym półfinale turnieju zmierzyły się zatem zespoły Gryfa Słupsk i Akademii Sportowej Pomorze. W meczu tym słupszczanie polegli 0:1. Drugi półfinał to mecz pomiędzy obrońcą tytułu Rozstaje Gdańsk I i zespołem "pierwszej" Pogoni/UKS-u Trójki. Lęborczanie wygrali go 2:0 po bramkach Filipa Kreffta i Dawida Młyńczyka. W małym finale (mecz o 3 miejsce) zespół Gryfa pokonał zeszłorocznego obrońcę tytułu Rozstaje Gdańsk I po zaciętym meczu 2:1. W finale zaś Pogoń/UKS Trójka I Lębork zmierzyła się z drużyną Akademii Sportowej Pomorze w której to na bramce stoi Konrad Syldatk, a w polu gra Filip Tomasiewicz, chłopcy z Garczegorza. Finał ten w terminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0. Sędzia spotkania zarządził rzuty karne po których dopiero w dodatkowej serii zespół AS Pomorze wygrał 3:2.

Przed rozdaniem nagród działacze drużyny – rodzice i prezes piłkarskiej Pogoni Marcin Gosz wręczyli Panu Jerzemu Radziejewskiemu pamiątkowe zdjęcie drużyny jako wyraz wdzięczności za pomoc, jaką okazuje przy fundacji kolejnej partii sprzętu sportowego dla drużyny rocznika 2000.

Miłym akcentem było przekazanie piłki FAIR PLAY przez Kacpra Czaję dla kontuzjowanego 2 tygodnie temu w meczu z lęborczanami zawodnikowi Gryfa Słupsk, który na turniej przybył z kulami.
1.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_06.jpg
2.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_07.jpg
3.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_08.jpg
4.
turniej_roczn2000_pucharbml_17_12_2011_net_09.jpg

Drużyna Pogoni/UKS Trójki I zagrała w składzie: Marcin Nowak, Kamil Brzozowski, Adrian Zaborowski, Dawid Młyńczyk, Filip Krefft, Jakub Kreft, Kacper Czaja, Bogusław Kołodziej, Damian Kalbarczyk, Tymoteusz Szymirski-Kowalski.

Zespół Pogoni/UKS Trójki II składał się z następujących zawodników: Filip Drywa, Wiktor Abe, Damian Białobrzeski, Bartosz Łosiak, Patryk Maszota, Kamil Frącek, Aleksander Wardyn, Cezary Sobisz, Paweł Kuźmiński.

Klasyfikacja końcowa Turnieju rocznika 2000 o Puchar Burmistrza Lęborka:

1. Akademia Sportowa „Pomorze"
2. Pogoń/UKS Trójka I Lębork
3. Gryf Słupsk
4. Rozstaje I Gdańsk
5. Pogoń/UKS Trójka II Lębork
6. Cisowa I Gdynia
7. Orliki Jezierzyce
8. Rozstaje II Gdańsk
9. Cisowa II Gdynia
 

Ostatni mecz

27. kolejka IV ligi
Wierzyca Pelplin
0:2
Pogoń Lębork

Następny mecz (liga)

26.05.2012.  godz. 17:00
Pogoń Lębork
Pogoń Lębork
: Powiśle Dzierzgoń
Powiśle Dzierzgoń

Statystyki drużyn
Pełne statystyki sezonu

Wyniki

28.
 Kolejka
29.
 Kolejka
30.
 Kolejka
Murkam - Czarni C. 2:1
Orlęta - Wietcisa 1:0
KP Starogard - Wierzyca 3:2
Chojniczanka - Powiśle 3:0
Potok - Pomezania 1:1
Polonia - Arka 0:3
Pomorze - Olimpia 4:1
Pogoń - Jantar 0:0

Jantar - Czarni C. 4:0
Olimpia - Orlęta 1:1
Powiśle - KP Starogard 2:1
Arka - Potok 3:0
Pomezania - Chojniczanka 5:2
Pomorze - Murkam 3:1
Wierzyca - Pogoń 0:2
Wietcisa - Polonia 2:0

Polonia - Olimpia -:-
Orlęta - Pomorze -:-
Czarni C. - Wierzyca -:-
Potok - Wietcisa -:-
KP Starogard - Pomezania -:-
Murkam - Jantar -:-
Pogoń - Powiśle -:-
Chojniczanka - Arka -:-

Tabela


Arka2968
Polonia2957
Orlęta2953
Wietcisa2952
Powiśle2951
Potok2950
Pomorze2946
Wierzyca2944
Pomezania2938
10 Chojniczanka2935
11 Murkam2933
12 Pogoń2932
13 Olimpia2932
14 Czarni C.2931
15 KP Starogard2925
16 Jantar2911
Sponsorzy