IV kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Juniorów A 24.09.2005 r.

Pogoń Lębork - Swe Pol Link Magda Czarni Bruskowo Wielkie 1:1 (0:1)

Bramka dla Pogoni: Piotr Mrosk (głową)

Pogoń: Adam Wojtowicz - Tomasz Gniba, Tomasz Czubak (kpt.), Błażej Grzenkowicz, Radosław Walkusz , Michał Stawikowski, Robert Żółtowski, Grzegorz Bojarski, Damian Kaufmann, Mateusz Grzybiński, Piotr Mrosk (zagrali także: Przemysław Stępień, Marek Kozakiewicz, Marcin Kraśnik)

Juniorzy starsi podejmowali lidera rozgrywek, Swe Pol Link Magdę Czarni Bruskowo Wielkie, który dotąd nie stracił punktów. Zapowiadał się ciężki mecz.

Całe spotkanie można podzielić na 3 części: na pierwsze 20 minut przewagi gości, drugie 20 minut przewagi gospodarzy, a cała reszta to wyrównana gra od bramki do bramki. Mecz porywający nie był, lęborczanie stracili bramkę po rzucie rożnym w okresie, kiedy wydawało się, że to oni są bliżsi jej zdobycia. Dobry występ zaliczył bramkarz przyjezdnych, który częstokroć zatrzymywał ataki Mateusza Grzybińskiego i Piotra Mroska . Ale co się odwlecze...

Podczas jednej z akcji w zamieszeniu pod bramką bruskowian najwięcej trzeźwości zachował Damian Kaufmann , który wrzucił piłkę na głowę Mroska, a ten strzałem doprowadził do remisu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć obydwie ekipy miały ku temu sposobności. Remis jest wynikiem sprawiedliwym, choć niedosyt pozostał.

Powiedzieli po meczu:

Tomasz Czubak, kapitan zespołu Juniorów starszych

Nie grało się wam dziś za dobrze...

Owszem, nie wykorzystaliśmy kilku bardzo klarownych sytuacji bramkowych, m.in. dwa słupki Mateusza Grzybińskiego. Do tego dochodził upał, w jakim przyszło nam dziś grać. Drużyna nie jest zadowolona z wyniku, czujemy niedosyt. Postaramy się dopracować grę przy stałych fragmentach, ponieważ dzisiaj nam nie wychodziły.

Co powiesz o grze rywala?

Byli bardzo niewygodni, w końcu to lider rozgrywek.

Damian Kaufmann, pomocnik zespołu Juniorów starszych

Mieli silną linię pomocy, przez co łatwo wychodzili z kontrą. W 2. połowie zmobilizowaliśmy się i udało nam się wyrównać.