XIII. kolejka SKO junior A – 6 maja 2006 r.

Pogoń Lębork – Karol Pęplino 6:2 (2:1)
bramki dla Pogoni: P. Stępień 3, G. Bojarski, M. Grzybiński (k.), D. Kaufmann

Pogoń: Wojtowicz (kpt.) (80’ Lis) – Gniba, R. Walkusz, Grzenkowicz, Buczkowski - Bojarski, Żółtowski (46’ Kozakiewicz), Stawikowski (46’ Czubak), Kaufmann – Stępień (73’ Kraśnik), Grzybiński

W sobotnie popołudnie najlepszym pomysłem na upał był leżak, olejek do opalania i zimny napój z lodem. Zawodnikom Pogoni przyszło jednak grać o tej porze ligowe spotkanie i z tych atrybutów dostali tylko wiadro z wodą. Temperatura znacząco wpłynęła na tempo i poziom gry, który zachwycający nie był. Pierwsza bramka była autorstwa Przemysława Stępnia – opanował piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, wpadł w pole karne i kropnął nie do obrony. Wyrównanie padło po pół godzinie gry – po wybyciu od bramki piłki przez Tomasza Gnibę futbolówkę przejęli goście, poprowadzili akcję prawą stroną boiska, skorzystali z niezdecydowania golkipera miejscowych i doprowadzili do wyrównania. Jednak to pogoniści schodzili do szatni z prowadzeniem – bramkę do szatni zdobył Grzegorz Bojarski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i lobując bramkarza strzałem głową.
Drugą połowę gospodarzę zaczęli z impetem – ok. 50. minuty gry w polu karnym faulowany był Damian Kaufmann – sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Grzybiński. Kolejne bramki zdobywał Stępień – „Stefan” idealnie wykorzystując swoje warunki fizyczne podwyższał prowadzenie Młodych Lwów. Potem następuje potknięcie, gdyż pęplinianie zdobywają drugą bramkę. Kropkę nad i postawił Kaufmann – w zamieszaniu podbramkowym „Pestek” przejął piłkę, uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.
Cieszą rozmiary zwycięstwa i podtrzymanie pościgu za liderem. Liczy się każdy punkt i ewentualne potknięcia pobłocian w ligowych bojach. Teraz podopiecznych Rafała Bartoszka czeka ciężki mecz z Jantarem Ustka. Na jesień lęborczanie pewnie zwyciężyli 5:1. Życzymy takiego wyniku i tym razem.