4. kolejka IV ligi, 22 sierpnia 2020 r., godz. 12

Arka II Gdynia – Pogoń Lębork 1:3 (0:1)
bramki: 0:1 Formela (’37), 0:2 Formela (’49), 0:3 Kostuch (’81 k.-), 1:3 Kamiński (’86 k.-)

Arka II: Witan – Stec, Formella ('75 Milachowski), Chmurzyński, Tomczak, Rusnak ('65 Żolik), Łabojko, Kamiński, Przyborowski, Faltyński, ('71 Książkiewicz), Etin

Pogoń: Młynarczykowski – Janowicz, Kostuch, Siłkowski, Kochanek, Kwaśnik (’57 Kozerkiewicz), Musuła, Miotk, Atanacković, Iwański (’87 Choszcz), Formela

Wywalczone w ładnym stylu trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowała w sobotę 22 sierpnia na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużyna Pogoni. W starciu z rezerwami pierwszoligowej Arki Gdynia zespół z Lęborka pokazał się z dobrej strony i za sprawą dwóch bramek Artura Formeli i gola Przemysława Kostucha z karnego wygrała z żółto-niebieskimi 3:1. Dwie asysty zanotował Przemysław Iwański.

Kompletując skład na mecz trener zdecydował o kolejnej rotacji w bramce. Tym razem pomiędzy słupkami stanął Młynarczykowski. Od 1 minuty za Okroja zagrał Janowicz, a w ostatniej chwili niedysponowanego Dobka zastąpił Kwaśnik.

Rozegrany na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby mecz kibice z Lęborka mogli obejrzeć w internecie dzięki wykupionej przez kibiców transmisji wideo. W końcówce relację z Gdyni na żywo jednocześnie oglądało ponad dwustu widzów. Drużynę Pogoni w Gdyni za ogrodzenia dopingowała też liczna grupa kibiców z Lęborka.

Z przebiegu całego spotkania Pogoń dominowała, więcej strzelała i stwarzała częściej zagrożenie przed bramką doświadczonego ligowca Andrzeja Witana. Od początku spotkania bardzo aktywny był Miotk. Piłka po jego strzale w 5 minucie minęła blisko słupek, a późniejszy strzał w środek bramki wybił na róg bramkarz Arki. Wynik otworzył w 37 minucie Artur Formela. Wszystko zaczęło się od efektownego rajdu Przemka Iwańskiego, który pokonał z piłką pół boiska mijając jak tyczki zawodników Arki, by następnie precyzyjnie podać do Formeli. Ten ze spokojem opanował piłkę i huknął w długi róg wyprowadzając Pogoń na prowadzenie.

Drugi gol padł w 49 minucie po rzucie wolnym bitym daleko od bramki ze środka boiska przez Iwańskiego. Piłka odbija się od zawodnika Arki i trafia pod nogi Formeli, który ponownie pokonuje Witana. Aktywny Formela byliski gola był w 52 minucie gdy jego strzał w krótki róg wybija z bramki bramkarz. 65 minuta to akcja Atanackovicia. Precyzyjnie dograna z boku przez Formelę piłka trafia do najskuteczniejszego w tym sezonie zawodnika Pogoni. Witan jednak zdołał obronić strzał „Aleksa”. Arka nie odpuszczała i też szukała okazji bramkowych. Jedną z nich miał w 80 minucie po rzucie rożnym gracz żółto-niebieskich i niewiele się pomylił. Minutę później zagranie w polu karnym Arki zanotował Lachowski. Podyktowaną jedenastkę skutecznie wykorzystał specjalista w rzutach karnych Przemysław Kostuch.

Honorowe trafienie Arka zanotowała po karnym. Faulował przy linii karnego Kozerkiewicz, choć dyskusje i konsultacje o to czy zrobił to w polu karnym czy poza nim trwały dość długo. „11” dla Arki w 86 minucie gry wykorzystał Bartosz Kamiński.

- Cieszy kolejne zwycięstwo, cieszy dobra postawa na boisku i zachowanie poszczególnych zawodników. Graliśmy to co sobie nakreśliliśmy i przyniosło to dobry wynik. Nasza gra mogła się podobać. 3 punkty na wyjeździe mają dużą wartość - mówił po meczu trener Pogoni Waldemar Walkusz.

Arka II Gdynia – Pogoń Lębork 1:3. Bilans bramkowy po 4 kolejkach to 3 zwycięstwa i 1 remis. Oby tak dalej!

Zapis meczu na www.imprezylive.pl poniżej. Dwa gole Artura Formeli z asystami Przemysława Iwańskiego zobaczymy w 47:25 i 1:13:30 minutach materiału wideo, karny po zagraniu ręką i gol Przemysława Kostucha to 1:46:00 nagrania.