2. kolejka IV ligi, 15 sierpnia 2021 r., godz. 11

Gedania Gdańsk – Pogoń Lębork 4:2 (0:0)
bramki: 0:1 Kwaśnik (’55), 1:1 Gajewski (’66) , 1:2 Formela (’70), 2:2 Zyska (’72), 3:2 Borowski (’79), 4:2 Zalewski (’90+2)

Gedania: Machola – Michałowski, Bąk, Wroński, Pogorzalski, Zyska, Gorwa, Zalewski, Kankowski, Rumiński, Borowski

Pogoń: Kolke- Kozerkiewicz, Musuła, Kochanek, Janowicz (’57 Raulin), Siłkowski, Wojda, Kwaśnik (’74 Miotk), Piór (’67 Formela), Iwański (’82 Stenka), Atanacković

Dwukrotnie prowadzenie w meczu nie przyniosło niestety żądnego punktu. W 2. kolejce pomorskiej IV ligi Pogoń wybrała się do mocnej Gedanii 1922 Gdańsk. W składzie w porównaniu z pierwszym meczem doszło do jednej zmiany. Raulina na boku obrony zastąpił Janowicz.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Na bramkę gospodarzy strzelał m.in. Iwański, Wojda, Musuła czy Piór. Gedania także wypracowała kilka groźnych sytuacji.

Po zmianie stron w 55 minucie wynik dla Pogoni otworzył Łukasz Kwaśnik. W drużynę z Lęborka weszły nowe siły, pojawiła się nadzieja na zdobycie punktów na niezwykle trudnym terenie. Gedania wyrównuje w 66 minucie za sprawą Gajewskiego. Chwilę później świeżo wprowadzony na boisko Damian Formela z asystą Kwaśnika ponownie wyprowadza Pogoń na prowadzenie. Wielką szansę na gola miał także Paweł Piór. To jednak Gedania strzela kolejne gole i za sprawą Zyski, Borowskiego i Zalewskiego rozstrzyga mecz na swoją korzyść.

- Suchy wynik nie oddaje tego co było dziś na boisku, ale to marne pocieszenie. Szkoda straconych punktów aczkolwiek graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Kadrowo jest to najmocniejszy zespół w 4 lidze – mówił po meczu w Gdańsku z Gedanią trener Pogoni Waldemar Walkusz. – Mecz tak się ułożył, że nie mieliśmy prawa wracać do domu bez punktów. Obejmujemy prowadzenie po strzale Kwaśnika, parę minut później dwustuprocentową okazję na gola ma Paweł Piór. Niestety trafia w bramkarza. Gedania atakowała i doprowadziła do wyrównania w ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Na 2:1 strzela w drugiej połowie Damian Formela i wydawało się, że jesteśmy w stanie to wygrać. Dwa stracone gole zmieniły wszystko, w końcówce mocno pracowaliśmy by doprowadzić do wyrównania.

Za tydzień mecz Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Lęborku rozegrane zostanie w sobotę 21 sierpnia o godzinie 18.