Kaszubia Kościerzyna – Pogoń Lębork 2:1 (1:0)
bramki: 1:0 Dziadkowiec (’26), 2:0 Januszewski (’51), 2:1 Janowicz (‘ 84)

Kaszubia: Pupka-Lipiński - Bach, Formel, Freda, Wąs, Dziadkowiec (’77 Krauze), Wenta, Bujnowski, Januszewski, Krysiński, Siemko

Pogoń: Labuda – Kliński, Musuła, Nowakowski, Janowicz, Atanacković (’65 Miotk), Szymański, Michor (’75 Frącek), Stankiewicz, Węgliński, Iwański

żółte kartki: Dziadkowiec, Wąs (dwie) - Szymański, Stankiewicz, Musuła, Węgliński

Niedobre wiadomości płynęły w sobotę 27 października z Kościerzyny, gdzie Pogoń uległa w meczu 15. kolejki IV ligi Kaszubi 2:1. Nasza drużyna od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi spowodowanymi głównie urazami. Przed meczem na Kaszubach narzekał na nie m.in. Atanacković, Szymański czy Miszkiewicz. Pierwsza dwójka ostatecznie zagrała od 1 minuty, choć było widać, że nie są w pełni sił.
Trener Walkusz pod nieobecność z powodu wyjazdu rodzinnego Adriana Kochanka w ataku postawił tym razem na Przemysława Iwańskiego.

W mecz dobrze weszli gospodarze, którzy po prostym błędzie Pogoni w 26 minucie na sprawą Sebastiana Dziadkowca wyszli na prowadzenie. Druga bramka dla Kaszubi padła na początku drugiej połowy. Po koszmarnym błędzie naszego obrońcy zbyt lekko podającego do bramkarza piłkę przejął Karol Januszewski i bez problemu uderzył na 2:0. Nasz zespół ożywił się w ostatnich 10 minutach, po kontaktowej bramce Łukasza Janowicza. W 86 minucie „Janka” po rzucie rożnym głową pokonał golkipera Kaszubi. Ostatnie minuty to groźne sytuacje wypracowane przez lęborski zespół. Blisko bramki był Nowakowski, Janowicz z przewrotki czy poprawiający po nim uderzenie Szymański.

Nie ma co ukrywać. Pogoń w Kościerzynie zagrała słabo. Szukając pozytywów warto odnotować gol i dobrą postawę Łukasza Janowicza, grę Jakuba Nowakowskiego i powrót do gry w IV lidze po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem nogi Kamila Frącka (zagrał 15 minut).

Kolejny mecz Pogoń rozegra w Lęborku. W sobotę 3 października o godz. 14 biało-niebiesko-czerwoni podejmą Jaguara Gdańsk.