4. runda Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, 2 października 2019, godz. 15.30

KS Damnica – Pogoń Lębork 1:6 (0:2)
bramki: 0:1 Miszkiewicz (’22), 0:2 Atanacković (’45), 1:2 Zagórowski (’47 k.-), 1:3 Janowicz (’60), 1:4 Siłkowski (’67), 1:5 Miszkiewicz (’75), 1:6 Kostuch (’78)

KS: Bączyk - D. Kurczaba, Zagórowski, M. Golański, Mieleszczuk ('76 Neubauer), Wiśniewski, Kozłowski, Jączyński ('18 Jurczuk), Kauch ('65 Gwóźdź), Musiał, Zdun

Pogoń: Łapigrowski - Janowicz, Kostuch, Siłkowski, Kochanek (67 Bigus), Jeruć, Dobek (’43 Michor), Śmigielski (’63 Blachowski), Atanacković (‘63 Miotk), Kwaśnik, Miszkiewicz

Od wysokiego zwycięstwa przygodę w Pucharze Polski rozpoczęła seniorska drużyna Pogoni. W Damnicy ekipa Waldemara Walkusza nie dała szans miejscowemu KS-owi wygrywając pewnie 6:1.

Wczesna godzina spotkania nie ułatwiała kompletowania składu. Na szczęście udało się do Damnicy pojechać mocnym składem i zdecydowanie przejść do kolejnej rundy.
- Naszym planem na Damnicę był awans dalej, brak kontuzji i zachowanie jak najwięcej sił na sobotnie derby z Gryfem - mówił po meczu trener Waldemar Walkusz. Plan w większości się udał, choć nie zabrakło problemów zdrowotnych. Pod koniec pierwszej połowy z powodu niedyspozycji boisko opuścił Wojciech Dobek, który z boiska bezpośrednio trafił na SOR w słupskim szpitalu. Kontuzji łuku brwiowego po zderzeniu się z sędzią doznał Adrian Kochanek.

Mecz w Damnicy toczył się na równym, aczkolwiek grząskim boisku. Wynik otworzył w 22 minucie Gracjan Miszkiewicz z podania Kostucha. Tuż przed przerwą z głowy podwyższył Aleksandar Atanacković. Po przerwie za faul Jerucia sędzia dyktuje rzut karny przeciwko Pogoni, skutecznie wykorzystany przez zawodnika z Damnicy. Po godzinie gry na 1:3 podwyższa grający z opaską kapitana Łukasz Janowicz. Na listę strzelców wpisuje się też kolejno Błażej Siłkowski, ponownie Gracjan Miszkiewicz i ostatnio bardzo bramkostrzelny Przemysław Kostuch. W drugiej połowie na boisko weszli nasi juniorzy: Miotk, Blachowski i Bigus.

KS Damnica – Pogoń 1:6 i pewny awans do kolejnej, 5. rundy Pucharu Polski. 16 października Pogoń zmierzy się na wyjeździe z piątoligowymi rezerwami Bytovii Bytów.