XII kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej, 30.04.2005r.

Piast Człuchów - Pogoń Lębork 1-5 (1-3)

Bramki:
Faka (32') - Frącek (10', 60'), Władyka (20', 24'), Łapigrowski

W sobotę w meczu 22 kolejki o mistrzostwo Słupskiej Klasy Okręgowej lęborska Pogoń rozegrała swój mecz w Człuchowie z miejscowym Piastem.

Pogoniści w konfrontacji z przedostatnia drużyną w tabeli odnieśli bardzo przekonywujące zwycięstwo 5:1. Warto dodać, że bramka strzelona przez Piasta była pierwszą straconą przez lęborczan w rundzie wiosennej.

Dobra forma strzelecką błysnął w tym spotkaniu nasz rezerwowy napastnik Michał Frącek , który zdobył dla Pogoni dwie bramki w 10 i 60 minucie. Kolejne dwa trafienia dołożył Mariusz Władyka w 20 i 24 minucie, który od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę. Wynik na 5:1 ustalił Piotr Łapigrowski. Gospodarze w 32 minucie zdołali strzelić honorową bramkę. Jej autorem był Marcin Faka.

Zwycięstwo w Człuchowie było 6 z rzędu odniesionym przez drużynę Pogoni. Wiosną lęborczanie zgromadzili komplet 18 punktów strzelając 17 bramek, a tracąc tylko jedną.