I. kolejka GKO juniorów C1 – 2 września 2006 r.

KP Sopot – Pogoń Ratusz Lębork 1:2 (0:1)
Bramki dla Pogoni: bramka samobójcza 22’, Sałabon 72’

Pogoń Ratusz: Dziedziński 4 – Markiewicz 4, Tyczyński 5, Szutenberg 5, B. Żmudzki 3 – Kupczyk 3 (41’ Główczewski 4), Dmuchowski 4, Haraszczuk 4, J. Żmudzki 3 (77’ Krotowski) – Nawrocki 5, Pawlik 5 (63’ Sałabon 4)

    Udanie zainaugurowali nowy sezon zawodnicy Pogoni Ratusza, wywożąc z Sopotu komplet punktów. Ciężko o nie walczyli cały mecz, choć przez pierwsze pół godziny meczu to oni przeważali na niezbyt dobrym boisku rywala. Efektem tego była strzelona bramka w 22. minucie gry – w dogodnej sytuacji na strzał zdecydował się Michał Nawrocki, a bramkarz sopocian na tyle niefortunnie sparował piłkę, że ta odbiła się od nadbiegającego obrońcy i wpadła do bramki. Końcówka pierwszej połowy stała pod znakiem wyrównanej gry, lecz gospodarzom nie udało się doprowadzić do remisu.
    Druga część zawodów niewiele różniła się od końcówki pierwszych 40 minut. Miejscowym nadal nie udawało się wyrównać, ale również przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na podwyższenie rezultatu. W końcu w 55. minucie pada bramka wyrównująca – błąd w ustawieniu linii obrony popełnili lęborscy piłkarze, z czego zawodnicy KP skwapliwie skorzystali. Po kolejnej bramce obraz spotkania nic się nie zmienił, do czasu, gdy na polu gry nie pojawił się Mateusz Sałabon. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż kilka minut po wejściu młodemu zawodnikowi udało się zdobyć, jak się później okaże, zwycięską bramkę. Była już 72. minuta i mimo jeszcze kilku sytuacji wynik nie uległ już zmianom. Mimo przegranej na własnym obiekcie duet trenerski Wojciech Pięta – Dariusz Nawrocki zgodnie przyznali, że zespół ten będzie się liczyć w walce o awans. Komplementowali jego przygotowanie fizyczne i motoryczne.
    W następną sobotę (9.09.) kolejna walka o punkty juniorów C. Tym razem lęborczanie zagrają na własnym boisku, gdzie rywalem będzie Zatoka Puck, a więc kolejny przeciwnik znad morza. Początek meczu o godz. 11. Juniorzy zapraszają na mecz i proszą o gorący doping!

Pozostałe wyniki:

  • GKS Sierakowice - MKS Władysławowo 2:3
  • Olimp Bolszewo - Stolem Gniewino 0:3 vo.
  • Korona Żelistrzewo - Zatoka Puck 3:0