V. kolejka SKO juniorów starszych, 23 września 2006 r.
Start Łeba – Pogoń Lębork 0:6 (0:0)

Bramki: Myszkowski 52’, Bojarski 2 (63’, 71’), Stawikowski 2 (76’, 89’), Grzybiński 87’

Pogoń: Wojtowicz 5 (kpt.)  - Gniba 4, Buczkowski 4, Grzenkowicz 4, Joniec 5 – Stawikowski 5, Myszkowski 5, Bugaj 4, Kowalewski 4 – Grzybiński 3, Bojarski 4 (78’ Lis 4)

Przecenionym okazał się zespół gospodarzy pierwszych w tym sezonie derbów powiatu lęborskiego. Mimo iż wynik do przerwy nie świadczy o zdecydowanej przewadze Pogoni, o tyle końcowy już na pewno to sugeruje.
    Spotkanie odbyło się na słynnym łebskim stadionie, który w sezonie wakacyjnym pełni funkcję parkingu (miejscowi nawet ironicznie nazywają ten obiekt „Łembleją”), dlatego też warunki do gry były fatalne. Lepiej w tych realiach radzili sobie lęborczanie, którym jednak nie udawało się pokonać Marcina Czerniaka. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie – w 52. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Stawikowski. „Stawik” uderzył sprzed pola karnego, lecz jego strzał odbił się od słupka. Na szczęście szybko do piłki dopadł Mateusz Myszkowski i zeszłoroczny junior młodszy otworzył wynik spotkania. Druga bramka była dziełem Grzegorza Bojarskiego – mając sporo swobody strzelił prosto w poprzeczkę, lecz podobnie jak 10 minut wcześniej, tak i tym razem dobitka była skuteczna i Młode Lwy prowadziły już 2:0. Kolejne bramki były już tylko kwestią czasu – na 3:0 podwyższa Bojarski, który huknął z 16 metrów nie do obrony. Pięć minut po tej bramce na listę strzelców wpisał się Stawikowski, dobijając swój wcześniejszy strzał z 18 metrów. Pod koniec spotkania do siatki trafił jeszcze Mateusz Grzybiński, poprawiając strzał Marcina Bugaja, który wcześniej trafił w słupek, a wynik spotkania ustalił Stawikowski, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem Startu.
    Po tym zwycięstwie pogoniści awansowali na 3. pozycję w tabeli, ustępując jedynie Żakom ’98 Ustka i Stali Jezierzyce. W następną sobotę podopieczni Rafała Bartoszka po raz kolejny pauzują, lecz mamy dobrą informację dla kibiców juniorów starszych – będzie to ostatnia pauza w tej rundzie. W 7. kolejce zawodnicy Pogoni zmierzą się z Jantarią Pobłocie, a 14 października zadebiutują przed własną publicznością w meczu z Karolem Pęplino.