18 kolejka Słupskiej Klasy rozgrywkowej (zaległa) 14 czerwca 2008 g. 15

Kaszubia Studzienice - Pogoń Lębork 1:7 (1:3)
Bramki:  1:0 Kaszubia (22), 1:1 Rosiński (28), 1:2 Sulima (38), 1:3 Iwosa (40), 1:4 Rosiński (52), 1:5 Rosiński 1:5 (58), 1:6 Sulima (72), 1:7 Mielewczyk (85)

Pogoń: Tomaszewicz (83' Wos) - P. Małecki, Malek, Mądrzak, Górski, Kijek, Iwosa, Kołucki, Łapigrowski (84' Błaszkowski), Sulima (74' Mielewczyk), Rosiński

Miła niespodzianka spotkała drużynę Pogoni po meczu w Studzienicach. Puchar za zajęcie I miejsca i awansu do IV ligi w sezonie 2007/08 wręczyli drużynie przedstawiciele Słupskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy z zawodników otrzymał też indywidualnie okolicznościowy medal. Wcześniej jednak Pogoń zagrała dobry mecz i wygrała wysoko w ostatnim meczu sezonu z Kaszubią 7-1.

Tym razem szerokie, trawiaste, choć nierówne boisko pozwałało Pogonistom rozwijać akcje, a bliscy strzelenia bramki w pierwszych kwadrasie piłkarskiej potyczki bylił Rosiński, Sulima i Kołucki, który po raz pierwszy w życiu rozegrał w pierwszej drużynie pełne 90 minut. Niewykorzystane sytuację się mszczą i w 22. minucie po świetnym strzale z wolnego przy błędzie Tomaszewicza źle ustawionego za murem tracimy bramkę. Dalej było już lepiej. W 28. minucie po dośrodkowaniu Kijka głową na długi słupek trafia Rosiński. Dziesięc minut później po prostopadłym podaniu od Iwosy na listę strzelców trafia Sulima. W 40. minucie bramkę strzela również "asystent" i mamy 3:1 dla Pogoni po golu Iwosy.

Druga połowa to jeszcze większa przewaga lęborczan. 52. i 58. minuta to celne trafienia Rosińskiego, na 6:1 podwyższa Sulima w 72. minucie. Wynik ustala w 85. minucie Mielewczyk po podaniu Rosińskiego.

{jgquote}Andrzej Małecki - trener Pogoni: Zagraliśmy bardzo dobry mecz, który był okazją do pokazania się młodym graczom. Pozytywnie oceniam grę młodego Kołuckiego, właściwy rytm złapał po kontuzji Rosiński. Między słupkami w seniorskiej piłce po raz pierwszy raz stanął Patryk Wos. Grał wprawdzie tylko 8 minut, ale konto zachował czyste.{/jgquote}