JUNIOR „C” - 07.06.2009r. godz. 11:00 – Stadion w Lęborku.

UKS TRÓJKA / LKS POGOŃ Lębork – SPARTA Sycewice 6:1 (4:1)
Bramki zdobyli: 1:0 – Itrych 2’ ; 2:0 – Raguza 10’ ; 3:0 – Itrych 19’ ; 4:0 – Itrych 25’ ; 4:1 – Jakubowski 34’ ; 5:1 – Raguza 46’ ; 6:1 – Butowski 52’ ( karny ).

Pogoń/Trójka: CZEKIRDA Dominik – FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł – RUDYK Sebastian, BRZESKI Arkadiusz, BUTOWSKI Norbert, MISZKIEWICZ Gracjan, MIELEWCZYK Filip – RAGUZA Mateusz, ITRYCH Dominik.
Zmiennicy: STAROSZ, LICA, POLITOWSKI, FORMELA

Sparta: Owczarek – Jęcek E., Kotłowski, Klawikowski, Jęcek D. - Jakubowski, Domański, Przedborski, Gołpa – Kalinowski.

W kolejnym meczu w ramach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C, piłkarze Pogoni/Trójki Lębork podejmowali u siebie piąty zespół tabeli, Spartę Sycewice. Mecz zakończył się zwycięstwem lęborczan 6:1. Sycewiczanie przyjechali do Lęborka w niepełnym składzie, dziesiątką zawodników.

Od początku meczu cofnęli się do głębokiej defensywy i bardzo sporadycznie próbowali grać z kontrataków. Taka taktyka nie mogła przynieść dla nich dobrego wyniku. Przez całe spotkanie przeważali lęborczanie. Festiwal goli rozpoczął już w drugiej minucie Itrych, który posyłając piłkę w prawy róg bramki, nie dał szans Owczarkowi. Goście szybko chcieli wyrównać stan meczu i po ich akcji słupek uratował miejscowych od utraty gola. W 10 minucie rzut rożny z prawej strony wykonywał Mielewczyk. Dośrodkował idealnie do Raguzy, który głową podwyższył na 2:0. Gole na 3:0 i 4:0 zdobył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Itrych, który wykorzystał podania Miszkiewicza i Raguzy. Tym samym ustrzelił hat-tricka w meczu. Chwilowe rozluźnienie w drużynie Pogoni/Trójki wykorzystał Jakubowski. Ograł miejscowego obrońcę i posłał piłkę obok bezradnie interweniującego Czekirdy. Jak się później okazało było to honorowe trafienie przyjezdnych.

Po przerwie ataki gospodarzy nie malały. W 46 minucie Raguza skorzystał z prezentu, jaki podarował mu bramkarz gości, któremu wypadła piłka z rąk. Z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej bramki. 52 minuta przyniosła lęborczanom rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Butowski, który ustalił wynik spotkania. Gospodarze mogli zdobyć jeszcze kilka goli, jednak nie wykorzystali oni doskonałych sytuacji. Sparta poza strzałem w 68 minucie tuż obok słupka, nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Czekirdę.

Kierownik drużyny Andrzej Skibicki - "Chłopcy nie zwalniają tempa w drodze do celu, jakim jest zajęcie pierwszego miejsca w lidze. Pozostały nam jeszcze dwa mecze do końca sezonu. Oczywiście gramy o zwycięstwa."