Pomorska Liga Juniorów C1 – 28.10.2009r. godz. 14:15 – Stadion Miejski w Lęborku.

Pogoń/UKS Trójka Lębork – Bałtyk Gdynia 0:4 (0:1)
Bramki zdobyli: Szczepaniak – 3 ( w 30’, 54’ i 65’ ) oraz Witt w 51’.

Skład Pogoni/Trójki: Ptaszek Maciej – Fudala Michał, Butowski Norbert, Bulczak Paweł – Wilczyński Adam, Stolicki Emil, Mielewczyk Filip, Miszkiewicz Gracjan, Sadurski Marcin – Waczkowski Jędrzej, Raguza Mateusz. Rezerwowi Pogoni/Trójki: Lica, Formela, Opara, Politowski.

Skład Bałtyku: Nowaczyk – Grzegowski, Panasiuk, Mężyk-Sikorski, Raduszkiewicz, Pasieka, Rasmus, Zaremba, Kozerski, Witt, Szczepaniak.

Rezerwowi Bałtyku: Jachorek, Stopa, Serocki, Gandera.

Sędziował: Karol KUBLIK ( Słupsk ).

Trwa zła passa piłkarzy Pogoni/Trójki Lębork w zmaganiach ligowych, w ramach Pomorskiej Ligi Juniorów C1. Ponieśli oni trzecią porażkę z rzędu. Tym razem ulegli na własnym boisku Bałtykowi Gdynia 0:4.

Pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała tak wysokiego rozstrzygnięcia na korzyść gości. Lęborczanie byli równorzędnym rywalem. W 3 minucie niewiele zabrakło Waczkowskiemu do umieszczenia piłki w siatce Bałtyku. Po jego strzale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Nowaczyka. Potem gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 20 minucie gdynianin Zaremba oddał pierwszy strzał na bramkę gospodarzy, jednak bardzo niecelny. W 23 minucie Butowski wykonywał rzut wolny z odległości 25 metrów. Po bezpośrednim strzale piłka trafiła w zewnętrzną część poprzeczki. 30 minuta przyniosła prowadzenie gościom. Nieporozumienie obrońców Pogoni wykorzystał Szczepaniak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Trenerzy obydwu zespołów dali w przerwie ostre reprymendy swoim zespołom. Więcej wniosków wyciągnęli z nich gracze Bałtyku, gdyż to oni dominowali w drugiej połowie. Jeszcze w 49 minucie Waczkowski znalazł się sam na sam z Nowaczykiem. Próbował przerzucić nad nim piłkę, lecz bramkarz gości wyszedł z opresji obronną ręką. Potem do głosu doszli gdynianie. W 51 minucie Pogoń wykonywała rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie przechwycili przyjezdni i po kontrataku Witt, posyłając piłkę w długi róg bramki podwyższył na 0:2. Trzy minuty później Szczepaniak skopiował strzał Witta i zdobył trzecią dla swojego zespołu a swoją drugą bramkę w meczu. Podłamani gospodarze oddali inicjatywę rywalom. W 65 minucie bardzo dobrze dysponowany tego dnia napastnik Bałtyku, Szczepaniak strzałem w lewy róg bramki strzeżonej przez Ptaszka zdobył czwartego gola. Tym samym ustrzelił hat-tricka. Młode Lwy mogły zdobyć w 75 minucie honorowe trafienie. Obrońca Bałtyku podał piłkę do swojego bramkarza i sędzia podyktował rzut pośredni z odległości 6 metrów. Tej sytuacji także nie udało się wykorzystać. Końcowy wynik 0:4.

W pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze z Gdyni. W ostatnim meczu rundy jesiennej Pogoń/Trójka zmierzy się na wyjeździe z Orkanem Rumia, którzy dotychczas odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli osiem porażek.