I mecz barażowy o awans do Pomorskiej Ligi Juniorów „B”, 12 czerwca 2013r. godz. 17.30

Pogoń Lębork - Piast Człuchów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Szymon Czyżewski (’30), 2:0 Paweł Labuda (’70)

Pogoń: Labuda Patryk (Łapigrowski Rafał) - Śliwiński Przemysław (kpt), Chojnacki Adrian, Janowicz Łukasz, Tomaszewski Szymon, Sadowski Mateusz (Wijatkowski Lucjan), Neubauer Tomasz (Labuda Paweł), Śliwiński Szymon, Wierzbowski Maciej, Majewski Mateusz (Wos Karol), Czyżewski Szymon (Szarkiel Patryk).

Przez większość meczu to Pogoń prowadziła grę. Piast ograniczył się do kontr, ale zawodziła ich dzisiaj celność. Już od samego początku narzuciliśmy szybką grę i staraliśmy się zaskoczyć Piasta już w pierwszych minutach. Niestety dla nas, dobrze i szczęśliwie broni bramkarz z Człuchowa. Szczęście opuściło go w 30 minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Czyżewski i silnym strzałem z 30 metrów strzelił pod poprzeczkę obok wysuniętego i zaskoczonego bramkarza. W końcówce pierwszej połowy jeszcze kilkakrotnie byliśmy bliscy zdobycia kolejnej bramki, najpierw Sadowski strzela w bramkarza, później Majewski i Czyżewski obok bramki. W 40 minucie powinniśmy prowadzić 2:0, ale fantastyczna paradą popisuje się bramkarz Piasta i broni strzał Wierzbowskiego z 5 metrów.

W drugiej połowie Piast próbował odrabiać straty. My natomiast dalej dążyliśmy do podwyższenia wyniku. W 47 minucie w sytuacji sam na sam Czyżewski trafił w bramkarza. Od 50 minuty gramy z przewagą, bowiem za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną boisko opuszcza obrońca Piasta. W 55 minucie strzał Labudy o centymetry mija słupek. W 70 minucie po szybko rozegranej akcji Wierzbowski podaje do Labudy, a ten płaskim strzałem w długi róg podwyższa wynik na 2:0. Kolejne minuty to kolejne sytuacje bramkowe. Strzela Majewski, później z wolnego Wierzbowski i z akcji Wijatkowski, ale wszyscy minimalnie obok bramki. W 80 minucie mogliśmy jeszcze dobić rywala, ale dobrego dośrodkowania Wosa nie wykorzystał Szarkiel i strzelił głową niecelnie. Koniec meczu. Wielka radość.
Szykujemy się na Start Miastko z którym zagramy w następną środę 19.06.2013 w Miastku.