W pięknym stylu piłkarską jesień na stadionie w Lęborku zakończyła drużyna Pogoni. W meczu z sąsiadem w tabeli Powiślem Dzierzgoń padł wynik 5:1 dla Pogoni!

17. kolejka IV ligi, 18 listopada 2023 r., godz. 11

Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń 5:1
bramki: 1:0 Dawid Rogacki (‘5), 2:0 Dawid Patelczyk, 2:1 Kacper Chmielewski, 3:1 Dawid Patelczyk (’53), 4:1 Błażej Siłkowski (’57), 5:1 Mateusz Koniuszy (’64)

Pogoń: Gołojuch – Klecha (’63 Miotk), Błażejczyk, Romanek, Koniuszy, Siłkowski, Patelczyk, Kowalkowski (’69 Formela), Rogacki (’64 Stenka), Leszkiewicza (’69 Konkel), Patok (’83 Kłosowski)

Powiśle: Pilarz (’21 Kowalski) - Orłowski, Pietrzyk, Zamerski, Gajewski, Lorkowski, Chmielewski, Demski (’82 Galeniewski), Hirsz (‘70 Kotowski, Błaszczyk, Kowalczyk

Trener Grzegorz Bednarczyk nie mógł w tym meczu z skorzystać z Pawła Kowalczyka oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek najlepszego strzelca drużyny Damian Wojdy.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie. Już w 5 minucie młodziutki Dawid Rogacki po wrzutce z boku „dziubnął” piłkę kierując ją do bramki. Po kwadransie gry piłka ponownie wpadła do siatki za sprawą kapitana Kowalkowskiego. Sędziowie wskazali jednak wcześniej pozycję spaloną.

W 21 minucie w składzie Powiśla doszło do nietypowej zmiany na pozycji bramkarza. Narzekającego na plecy Pilarza zmienił Kowalski.

Gol na 2:0 padł w 30 minucie. Koronkowa akcja w polu karnym zakończyła się wycofaniem piłki do Dawida Patelczyka a ten z 18 metrów huknął nie do obrony.

Goście z Powiśla odgryźli się przed przerwą po stałym fragmencie, gdy akcje po rzucie wolnym skutecznie zamknął Kacper Chmielewski.

Przewaga Pogonistów w trackie całego spotkania zaowocowała bramkami w drugiej części spotkania. W 53 minucie Dawid Patelczyk w zamieszaniu podbramkowym z bliska wcisnął piłkę do bramki a w 57 minucie gry najpiękniejszą i skuteczną akcję meczu przeprowadził Błażej Siłkowski. Po przejęciu z prawej strony boiska „Siłek” z stylu rasowego napastnika z półwyspu Iberyjskiego „skręcił” najpierw trzech graczy, potem dwóch kolejnych i na koniec strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza Powiśla!

Wynik ustalił solowa akcją z połowy boiska w 64 minucie Mateusz Koniuszy. Zabójczo skuteczna Pogoń – Powiśle Dzierzgoń 5:1!!!

- Spodziewałem się trudnego i ciężkiego meczu ale widocznie myliłem się w ocenie, bo mecz ułożył nam się bardzo dobrze - podsumowuje spotkanie trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk. - Szybko strzelona bramka, potem druga, uspokoiliśmy grę i wiedzieliśmy, że zespół z Dzierzgonia będzie liczył na swoją szansę. Do takiej szansy doprowadzili pod koniec pierwszej części spotkania, wykorzystali ją i niestety zdobyli gola. Po przerwie uwidoczniła się nasza przewaga i udokumentowaliśmy to kolejnymi golami. Potwierdziliśmy, że dobrze jesteśmy przygotowani na tle zespołu który potrafił punktować z samą czołówką. My prezentowaliśmy się bardzo dobrze i to wydolnościowo i piłkarsko co podkreśla wynik spotkania.