herb_soszler_drewno_2021_01.jpgPasja do drewna i sklejki oraz sentyment do Pogoni Lębork przyniosła wspaniały efekt!  Przedstawiamy pochodzącego z Lęborka Romana Soszlera, dziś mieszkańca Warszawy. Będąc w rodzinnym mieście namówiliśmy go na krótką rozmowę i prezentację swojego ostatniego dzieła.
- Tak chodziło się na mecze, pamiętam stare czasy 4 ligi (rok 2004-2005) kiedy to regularnie chodziłem na Pogoń i kibicowałem naszym chłopakom – snuje opowieść pan Roman, szybko przechodząc na temat swojego hobby w ramach którego stworzył wyjątkowy herb Pogoni.

- Ma on 42 centymetrów wysokości i wykonany jest ze sklejki 6 mm. Podstawa pomalowana jest olejem do drewna. Górne części wykonane także że sklejki 6mm. Na górne części czyli jasne został nałożony olej lniany, jest tu możliwość nałożenia też wosku. Wszystko po wyschnięciu musi poleżeć 24h i wtedy nakładamy drugą warstwę aby utwardzić wosk. Następnie sklejam to wszystko razem. Cały proces przy dużym herbie trwa około 3 dni. Wykonuję to w czasie wolnym po pracy - opowiada Roman Soszler.

Miłośnik drewna i sklejki w swojej dotychczasowej pracy wykonał już kilka herbów klubów z Europy, m.in. Chelsea, Juventus, Real Madryt, w planach jest też Liverpool. Herby wykonywane są z precyzyjną dokładnością, z odtworzeniem wszystkich detali. Jeżeli ktoś szuka nietypowego prezentu na różne okazje warto zajrzeć na profil na FB Szyszka Project gdzie można podejrzeć proces powstawania wyjątkowych wyrobów z drewna.
Piękna pasja, piękny herb. TPL!

Na zdjęciach gotowy herb Pogoni Lębork wraz z autorem oraz kilka zdjęć z procesu jego tworzenia.

herb_soszler_drewno_2021_01.jpgherb_soszler_drewno_2021_02.jpgherb_soszler_drewno_2021_03.jpgherb_soszler_drewno_2021_04.jpgherb_soszler_drewno_2021_05.jpgherb_soszler_drewno_2021_06.jpgherb_soszler_drewno_2021_07.jpgherb_soszler_drewno_2021_08.jpg