Testem Coopera rozpoczęły się zimowe przygotowania drużyny seniorów Pogoni do wiosennej rywalizacji w 4 lidze.

Każdy z zawodników w ciągu 12 minut miał przebiec jak największą odległość. Rezultaty poszczególnych piłkarzy notował trener Grzegorz Bednarczyk i nowy kierownik drużyny Artur Okrój. Kolejny test za jakiś czas pokaże efekty zimowych przygotowań.

Na treningu stawiło się 24 piłkarzy w tym kilku testowanych. Kto zostanie na dłużej w drużynie okaże się w najbliższych tygodniach. Z obecnej kadry zabrakło usprawiedliwionych Kwaśnika, Kolke i Ronowskiego. Z powodu obowiązków zawodowych związanych z pracą strażaka wiosną w drużynie nie zobaczymy Wiktora Miotka. Z kolei nękany w ostatnich miesiącach kontuzjami Mateusz Kozerkiewicz zdał sprzęt i pożegnał się z zespołem.

Humory wszystkim dopisywały. Po rozgrzewce gdy jedni biegali wokół boiska na teście, inni grzali się grając w dziadka. 

Przed treningiem w szatni z zawodnikami spotkał się Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Marek Piotrowski oraz członkowie zarządu. Oczekiwania przed drużyną są jasne. Spokojne utrzymanie zapewnione na kilka kolejek przed końcem sezonu. – Wierzę w o wiele lepszą wiosnę niż to co było jesienią. Aby tak się stało musimy mocno popracować. Apeluję o skupienie, zaangażowanie, mocną pracę i dobrą frekwencję na zajęciach. W przerwie pomiędzy rozgrywkami zarząd i osoby wspierające sekcję piłki nożnej mocno popracowały i efekty tych wielu spotkań, działań i zabiegów zobaczymy w kolejnych miesiącach. Wszyscy mamy jeden cel i dokonamy tego – mówił w szatni do zawodników prezes Marek Piotrowski.

Plan na ten tydzień do 4 treningi w tym środa na siłownia. W sobotę w południe (godz. 12, 21.01) gra wewnętrzna z juniorami.