Utalentowany wychowanek Pogoni Lębork rocznika 2009, a od września 2022 roku zawodnik Arki Gdynia Piotr Krefft, od 8 do 12 maja uczestniczył w zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów 2023 na obiektach Zawiszy Bydgoszcz.

Po wszystkim zapytaliśmy Piotra o wrażenia z uczestnictwa w Akademii. Na zgrupowanie powołanych zostało 40 zawodników rocznika 2009 reprezentujących 23 kluby. Akademia Młodych Orłów to, kontynuowany od kilku lat, projekt PZPN, podczas którego najbardziej utalentowani zawodnicy z całej Polski biorą udział w zgrupowaniach prowadzonych przez trenerów z piłkarskiej centrali.

Piotr Krefft gra obecnie w drużynie C2 Arki Gdynia w Pomorskiej Lidze Juniorów i uczy się w klasie sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. W Arce jest też o rok starszy brat Filip. Bracia Krefft z naszym klubem związani są od samego początku przechodząc przez 8 lat wszystkie szczeble szkolenia. Często widzimy ich na trybunach przy Kusocińskiego gdzie wraz z dziadkiem Wiesławem Krefftem oklaskują drużyny Pogoni w ligowych rozgrywkach.

- Pierwszego dnia po przyjeździe mieliśmy testy motoryczne, drugiego skupiliśmy się na fazie przejścia z obrony do ataku i szybkim konstruowaniu akcji i doskonaliliśmy ten aspekt gry przez resztę obozu – relacjonuje zgrupowanie Wiosennej Akademii Młodych Orłów Piotr Krefft. – Dzień wypełniały nam dwa treningi, wewnętrzne turnieje, odprawy i odnowa biologiczna. Obóz zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również piłkarskim. Cieszę się że mogłem w Bydgoszczy zdobywać kolejne doświadczenie grając i trenując z najlepszymi zawodnikami rocznika 2009 w kraju. Uważam, że wypadłem dobrze i mogę spodziewać się kolejnych powołań. W pokoju zakwaterowany byłem z Aleksandrem Klimkiewiczem z Zagłębia Lubin.

Pierwszym trenerem Piotrka na zgrupowaniu był koordynator skautingu Polskiego Związku Piłki Nożnej i drugi trener w Reprezentacji Polski U-21 Ryszard Robakiewicz.

To nie koniec sukcesów Piotra Kreffta w ostatnich miesiącach. Jako kapitan Reprezentacji Pomorza Piotr uczestniczył w wygranym niedawno 4:0 meczu mistrzowskim z kadrą województwa kujawsko-pomorskiego w Solcu Kujawskim. Niezależnie od wyników dwóch ostatnich meczy Kadra Pomorza prowadzona przez trenera Rafała Kaczmarczyka zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 25 czerwca - 1 lipca w Kłobucku na Śląsku. W MP uczestniczyć będzie 8 reprezentacji wojewódzkich.

- Piłkarskie treningi rozpocząłem już w wieku 4 lat u trenera Włodzimierza Pasieki. Do tego trenowałem z moim dziadkiem Wiesławem, a później już w drużynie rocznika 2008/2009 z Sebastianem Brzozowskim i dziadkiem Wiesławem a ostatnio u trenera Jakuba Nowakowskiego. Mam bardzo duże ambicje. Pobyt w Pogoni Lębork wspominam bardzo dobrze. Było wiele dobrych chwil, na przykład awans do Pomorskiej Ligi Juniorów czy powołania do Reprezentacji Pomorza w której teraz regularnie gram. Mieliśmy dużo sukcesów, dobre turnieje. Dużo tu się nauczyłem. Szkoda odchodzić, tu mam wielu świetnych kolegów, trenerów, ale chcę się rozwinąć i wiem, że w większym klubie te szanse na rozwój są inne - mówił we wrześniu ubiegłego roku Piotr Krefft.

20 maja Piotr obchodzić będzie 14-te urodziny. Z tej okazji życzymy Piotrze wytrwałości i spełnienia sportowych marzeń!