W sobotę 20 maja na stadionie w Lęborku Pogoń była gospodarzem ligowego turnieju w kategorii wiekowej F1.

Nasi zawodnicy z rocznika 2014 i młodsi rywalizowali z drużynami UKS-u Bruskowo i Lwa Lębork. Niestety nie dojechały zespoły Jantarii Pobłocie i GKS-u Linia.

Nasza drużyna w składzie: Marcel Bemowski, Kuba Mrzygłód, Julian Kowalczyk, Igor Kapituła, Antek Miziński, Olek Stupnicki, Filip Bąk, Bartek Starczewski, Kacper Pinkowski, Kuba Kunkel i Bartek Formela zagrała bardzo dobrze wygrywając oba spotkania i nie tracąc przy tym ani jednej bramki!

- Z powodu mniejszej liczby drużyn mecze toczyły się w systemie 2x10 minut ze zmianą stron. Na turniej wybraliśmy z razem z trenerem Kamilem aż 11 zawodników. Byliśmy gospodarzem turnieju i chcieliśmy zaprezentować umiejętność większej niż zwykle naszej kadry. Z powodu różnego stażu w drużynie zawodnicy prezentują różne umiejętności lecz my chcieliśmy przede wszystkim pokazać, że robią postępy. Chłopcy pokazali swoje umiejętności gry w ataku, piękne rajdy indywidualne, składne akcje i strzały z dystansu. Zagrali wszyscy zawodnicy – relacjonuje sobotni turniej w Lęborku trener Maciej Frącek.