Wyjątkowo w piątek swój mecz ligowy zaliczyła drużyna juniorów starszych Pogoni. Zespół trenera Wojciecha Musuły zremisował na wyjeździe z AS Kolbudy 3:3.

- Bardzo wymagający mecz ale na super przygotowanym boisku więc przyjemność z grania była ogromna – dzieli się z wrażeniami trener Wojciech Musuła. - Mimo prowadzenia 3:1 zakończyło się remisem. Zespół Kolbud grał prostą piłkę i opierał grę na dwóch groźnych napastnikach i to im dzisiaj wystarczyło. My mimo dobrej postawy w grze ofensywnej to zdecydowanie za łatwo daliśmy sobie strzelić bramki. Szacunek dla chłopaków, bo zostawili mnóstwo zdrowia a niełatwo się gra z drużyną, która się głęboko broni. Wiadomo, że chcemy wygrywać w każdym meczu ale dla nas ważniejsze jest to, iż konsekwentnie chcemy działać na boisku w określony sposób. Słowa uznania również dla zawodników, którzy poświęcają się dla dobra drużyny i stają na bramce. We wtorek czeka nas kolejna rywalizacja.

Kolejne spotkanie juniorzy „A” Pogoni zagrają w Lęborku we wtorek 23 maja o godzinie 17 z Jantarem Ustka.

8. kolejka (wiosna) Pomorskiej Ligi Juniorów „A”, 19 maja 2023, godz. 17

Akademia Sportu Kolbudy - Pogoń Lębork 3:3
bramki: Kacper Zadrużyński, Patryk Śliwiński, Dawid Rogacki - Bartosz Tempski x3 (AS Kolbudy)

Pogoń: Paweł Chmielewski - Szymon Wolski, Mateusz Kwidziński, Kacper Kwidziński, Mikołaj Brzózka, Patryk Śliwiński, Vitalii Piatkivskyi (’46 Jakub Bąk), Dawid Rogacki, Kacper Zadrużyński (’75 Karol Dobek), Dominik Konkel, Ksawery Ronowski