W poniedziałek 22 maja ośmiu zawodników rocznika 2015 z drużyny F2 Pogoni trenerów Macieja i Kamila Frącków wzięło udział na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk w 4. edycji turnieju InvestGDA CUP 2023.

W skład drużyny Pogoni weszli: Hubert Kowalkowski, Nikodem Filcek, Szymon Wolski, Piotr Dołębski, Kuba Czapiewski, Fabian Krefft i Oskar Kowalczyk.

W profesjonalnym turnieju dziecięcym na murawę bursztynowego stadionu wybiegło prawie 500 zawodniczek i zawodników. W rywalizacji chłopców wystartowało 32 drużyny. Pogoń trafiła do grupy B wraz ze Stolemem Gniewino, GKS-em Żukowo i Bałtykiem Gdynia.

W pierwszym meczu Pogoń uległa 0:2 Bałtykowi Gdynia po dwóch kontrach i wygrała kolejne dwa spotkania: 5:0 z GKS Żukowo i 2:0 ze Stolemem Gniewino. W grupie Pogoniści zajęli 2. miejsce i zgodnie z regulaminem trafili na drugi zespół z innej grupy walcząc o miejsca 9-16. Po trzech godzinach przerwy Pogoniści w drugiej części turnieju po emocjonującym meczu ulegli 2:3 Brdzie Rytel by w kolejnych meczach wygrać 2:1 z Champions Kwidzyn i 3:0 z Olimpią Osowa. Ostatecznie po 4 wygranych i 2 przegranych młody zespół Pogoni zajął 13. miejsce na 32 zespoły.

- Bardzo pozytywnie oceniam dzisiejszą postawę zespołu. Mimo tylu godzin na stadionie i gorąca wszyscy spisywali się bardzo dobrze na boisku jak i poza nim. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i spisali się na medal – podsumował zawody na bursztynowym stadionie trener Maciej Frącek.

Brawo ekipa!