W sobotę 21 stycznia młoda drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi z sukcesami uczestniczyła w Sierakowicach w turnieju IMPEROLL KASZUB CUP organizowanym przez FC Gowidlino. Zespoły Pogoni zajęły 2 i 6. miejsce na 12 drużyn a najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Piotra Dołębskiego! 

- W turnieju grało 12 drużyn a nasza liczna ekipa została podzielona na dwa zespoły po 6 zawodników. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, wciąż idziemy do przodu i oto nam w klubie chodzi  – relacjonuje zawody trener Maciej Frącek.

W zespole Pogoń I zagrali Filip Bąk (kpt), Marcel Bemowski, Wojciech Pustelnik, Antoni Miziński, Igor Kapituła i Kuba Mrzygłód.
W składzie Pogoni Lębork II aż połowę zawodników stanowili młodsi chłopcy z rocznika 2015: Kuba Kunkel, Piotr Dołębski, Aleksander Stupnicki (kpt), Jan Dołębski, Szymon Wolski i Nikodem Filcek. 

Pogoń I zagrała w grupie B z której po 1 zwycięstwie i 2 porażkach awansowała do Ligi Europy gdzie zespół rozegrał trzy mecze kończąc rywalizację na 2. miejscu. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Igor Kapituła. 

W grupie C  drużyna Pogoń Lębork II rozegrała 3 mecze (2 zwycięstwa i 1 remis) co pozwoliło na awans do grupy najlepszych drużyn w turnieju tzw. Ligi Mistrzów. W niej nasz zespół pokazał się ze świetnej strony zajmując 2. miejsce. Indywidualne wyróżnienie w tej drużynie zdobył Olek Stupnicki. 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Liga Mistrzów: 

1. Sparta Sycewice 
2. Pogoń Lębork ll 
3 FC Gowidlino
4 Błękitni Wejherowo

Liga Europy:

1. Lew Lębork I
2. Pogoń Lębork l
3. UKS Bruskowo Wielkie
4. Amator Kiełpino

Liga Konfederacji:

1. Stolem Gniewino
2. Lechia Gdańsk
3. Lew Lębork Il
4. GKS Kowale

Z nagród indywidualnych za najlepszego bramkarza turnieju został wybrano zawodnika Pogoni Piotra Dołębskiego. Więcej zdjęć TUTAJ

 

Aktualności

Młodzi bramkarze po testach motorycznych

Na piątkowym treningu bramkarskim 27 stycznia br. trener bramkarzy Patryk Cydzik przeprowadził testy motoryczne wraz z oceną zdrowia swoich podopiecznych. Sprawdzone zostały moc, siła, wytrzymałość, zwrotność oraz gibkość.
Czytaj więcej

Młoda Pogoń na piłkarskich półkoloniach

Zimowy obóz dochodzeniowy w drugim tygodniu ferii zaliczyła najmłodsza drużyna rozgrywkowa Pogoni F1 i F2 (roczniki 2014-2016).
Czytaj więcej

Drużyny D2 i E2 na zimowym obozie

Aktywnie drugi tydzień zimowych ferii spędzają zawodnicy drużyn D2 i E2 trenerów Sebastiana Brzozowskiego i Wiesława Kreffta. Obie drużyny uczestniczyły w obozie dochodzeniowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku.
Czytaj więcej

Sparingowo z Bałtykiem Gdynia

Z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia zmierzyła się drużyna seniorów Pogoni w drugiej grze kontrolnej zimy. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowało aż 8 testowanych graczy. Na boisku padł wynik 1:3.
Czytaj więcej

W sobotę sparing z trzecioligowcem

W sobotę w południe sparing z Bałtykiem Gdynia. Gra kontrolna z trzecioligowcem odbędzie się 28 stycznia o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Lęborku.
Czytaj więcej

Artur Okrój kierownikiem drużyny seniorów

W przerwie pomiędzy rozgrywkami doszło do zmiany na stanowisku kierownika drużyny seniorów Pogoni. Patryka Cydzika łączącego do tej pory funkcję kierownika drużyny z trenowaniem bramkarzy zastąpi Artur Okrój.
Czytaj więcej

Mateusz Kozerkiewicz kończy grę w Pogoni

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 i młodsi z sukcesami na IMPEROLL KASZUB CUP

W sobotę 21 stycznia młoda drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi z sukcesami uczestniczyła w Sierakowicach w turnieju IMPEROLL KASZUB CUP organizowanym przez FC Gowidlino. Zespoły Pogoni zajęły 2 i 6. miejsce na 12 drużyn a najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Piotra Dołębskiego!
Czytaj więcej

Gra wewnętrzna na początek gier sparingowych

Grą wewnętrzną cykl zimowych gier sparingowych rozpoczęła drużyna seniorów. W sobotę w południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią stawiło się 23 graczy w tym 9 testowanych.
Czytaj więcej