Aktualności

Z Aniołami w Bożympolu

Przed drużyną Pogoni kolejne sportowe wyzwanie. W niedzielę 26 marca o godz. 13 na stadionie przy ulicy Sportowej w Bożympolu Wielkim Pogoń zmierzy się z Aniołami Garczegorze. Emocji z pewnością nie zabraknie!
Czytaj więcej

Szatnia drużyny seniorów Pogoni w nowej odsłonie

Metamorfozę w ubiegły tydzień przeszła na stadionie szatnia drużyny seniorów Pogoni wraz z korytarzem. Zielone ściany i stare wieszaki to już przeszłość….
Czytaj więcej

Trener Bednarczyk po wygranej z Arką

2 mecze, 4 punkty i rokująca dobrze gra na kolejne spotkania z pewnością cieszy szkoleniowca Pogoni Grzegorza Bednarczyka. Po wczorajszym, zwycięskim 1:0 meczu z Arką II Gdynia poprosiliśmy trenera Pogoni o komentarz:
Czytaj więcej

Arka pokonana!

3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.
Czytaj więcej

Pogoń – Arka już w sobotę!

To powinien być niezwykle ciekawe spotkanie. W sobotę 18 marca o godz. 15:00 Pogoń w Lęborku podejmuję Arkę II Gdynia.
Czytaj więcej

Budżet Obywatelski na stadionie. Czas na konkrety

Nowe inwestycje na stadionie z Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2022 coraz bliżej!
Czytaj więcej

Juniorzy starsi przygotowują się do ligowej wiosny

Do piłkarskiej wiosny przygotowuje się drużyna juniorów starszych. Zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006 grają w Pomorskiej Lidze Juniorów „A”. Do startu rozgrywek pozostało 1,5 tygodnia.
Czytaj więcej

Mecz w Pruszczu Gdańskim odwołany!

Zima w natarciu. Jutrzejszy wyjazdowy mecz seniorów Pogoni z Czarnymi Pruszcz Gdański odwołany!!!
Czytaj więcej

Michał Kowalkowski nowym kapitanem

W meczu Pogoń – Wikęd Luzino po raz pierwszy kapitańską opaskę założył Michał Kowalkowski. Został on wybrany przez kolegów z drużyny po rezygnacji z tej funkcji po 9 latach Wojciecha Musuły. Życzymy powodzenia w tej nowej i odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana. 

33-letni dziś zawodnik debiutował w Pogoni 10 sierpnia 2019 roku. Ściągnięty z Orkana Rumia prawy obrońca (ostatnio grywał też na środku defensywy) szczególnie udany miał 2021 rok. „Kozę” zapamiętaliśmy z efektownych i co ważne skutecznych i czystych wślizgach, wybić, przerwania gry w ostatniej chwili czy wybijania piłki z linii bramkowej. Doświadczenie i czytanie gry pozwalało na wiele skutecznych interwencji w defensywie. 

- Czas gry w Pogoni wspominam bardzo dobrze. Spędziłem tu 3 sezony w ciągu których poznałem wielu ludzi którym los Pogoni nie jest obojętny – wspomina Mateusz Kozerkiewicz. - Jest wiele momentów które będę dobrze wspominał. Jednym z nich jest na pewno mecz z Gryfem Wejherowo w którym udało mi się pomoc drużynie w odniesieniu zwycięstwa zdobywając jedną z bramek. Niestety w poprzednim sezonie przyplątały się problemy zdrowotne które nie pozwoliły mi pomagać drużynie. Musiałem przejść zabieg kolana po którym nie jestem w stanie (w 100% intensywności treningów i meczów) kontynuować gry w Pogoni. Myślę ze butów na przysłowiowy wieszak jeszcze nie odwieszę, zobaczymy co przyniesie sportowa przyszłość – dodaje zawodnik.

Podczas całego pobytu w Pogoni Kozerkiewicz zagrał w 74 meczach (69 w IV lidze i 5 w Pucharze Polski). Na boisku łącznie przebywał 5400 minut (90 godzin), strzelił 1 bramkę i otrzymał 13 żółtych kartek co jak na obrońcę jest bardzo mało. 

- Na zakończenie chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze wspierali nas i nie ważne czy były zwycięstwa czy porażki, czy mecz u siebie, czy mecz wyjazdowy zawsze w dużej ilości byli na stadionach i wspierali nas dopingiem. Myślę ze podziękowania należą się również działaczom i trenerom. Pogoni życzę wszystkiego najlepszego i oczywiście co rocznych awansów do wyższych klas rozgrywkowych. Do zobaczenia na stadionie! – mówi na pożegnania Mateusz Kozerkiewicz.


Dziękujemy za grę i zaangażowanie. Do zobaczenia na pomorskich boiskach!

Więcej aktualności