Aktualności

Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola

Strzelił gola Wiśle Kraków i zagra w Pogoni! Łukasz Kowalczyk wzmocni środek pola.
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju Wejher Cup

Tuż poza „pudłem”. Pogoń 2015 w sobotę wzięła udział w turnieju Wejher Cup.
Czytaj więcej

Jak równy z równym

Obiecująco wypadła ostatnia gra kontrolna Pogoni przed inauguracją ligi za tydzień. W meczu z mocno wzmocnionym zimą trzecioligowcem z Luzina o jedną bramkę lepsi byli goście choć na boisku nie widać było różnicy.
Czytaj więcej

Wiktor Potrykus na środek pomocy!

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Pogoni w zimowej przerwie jest 20-letni Wiktor Potrykus!
Czytaj więcej

Próba generalna z Wikędem

Trzecioligowy Wikęd Luzino będzie ostatnim przeciwnikiem drużyny Pogoni przed startem rundy rewanżowej IV ligi 2 marca.
Czytaj więcej

Pogoń w projekcie "Piłkarski Rozwój Pomorza"

Przedstawiciele sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork: Janusz Pomorski – członek Zarządu i Wojciech Musuła – trener koordynator uczestniczyli w poniedziałek 19 lutego w Kartuzach w spotkania w ramach projektu "Piłkarski Rozwój Pomorza".
Czytaj więcej

Z Barcy do Pogoni. Witamy Jerzego Zaworskiego

W seniorskiej drużynie Pogoni witamy oficjalnie 19-letniego Jerzego Zaworskiego. Ofensywny zawodnik mogący grać na pozycji napastnika lub skrzydłowego trafił do nas z Gminnego Klubu Piłkarskiego Barca Bolszewo.
Czytaj więcej

Zarząd sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork ukonstytuowany

Informujemy, że Zarząd Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” na swoim posiedzeniu w dniu 20.02.2024 r. na wniosek Wiceprezesa Zarządu LKS “Pogoń” Lębork ds. piłki nożnej Radosława Pietrusewicza podjął Uchwałę dotyczącą składu osobowego Zarządu Sekcji Piłki Nożnej klubu.
Czytaj więcej

Pogoń E1 z sukcesami na turnieju Gdynia Cup

Młoda ekipa rocznika 2013 trenera Wiesława Kreffta w weekend uczestniczyła w dwudniowym turnieju w Gdyni.
Czytaj więcej

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana. 

33-letni dziś zawodnik debiutował w Pogoni 10 sierpnia 2019 roku. Ściągnięty z Orkana Rumia prawy obrońca (ostatnio grywał też na środku defensywy) szczególnie udany miał 2021 rok. „Kozę” zapamiętaliśmy z efektownych i co ważne skutecznych i czystych wślizgach, wybić, przerwania gry w ostatniej chwili czy wybijania piłki z linii bramkowej. Doświadczenie i czytanie gry pozwalało na wiele skutecznych interwencji w defensywie. 

- Czas gry w Pogoni wspominam bardzo dobrze. Spędziłem tu 3 sezony w ciągu których poznałem wielu ludzi którym los Pogoni nie jest obojętny – wspomina Mateusz Kozerkiewicz. - Jest wiele momentów które będę dobrze wspominał. Jednym z nich jest na pewno mecz z Gryfem Wejherowo w którym udało mi się pomoc drużynie w odniesieniu zwycięstwa zdobywając jedną z bramek. Niestety w poprzednim sezonie przyplątały się problemy zdrowotne które nie pozwoliły mi pomagać drużynie. Musiałem przejść zabieg kolana po którym nie jestem w stanie (w 100% intensywności treningów i meczów) kontynuować gry w Pogoni. Myślę ze butów na przysłowiowy wieszak jeszcze nie odwieszę, zobaczymy co przyniesie sportowa przyszłość – dodaje zawodnik.

Podczas całego pobytu w Pogoni Kozerkiewicz zagrał w 74 meczach (69 w IV lidze i 5 w Pucharze Polski). Na boisku łącznie przebywał 5400 minut (90 godzin), strzelił 1 bramkę i otrzymał 13 żółtych kartek co jak na obrońcę jest bardzo mało. 

- Na zakończenie chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze wspierali nas i nie ważne czy były zwycięstwa czy porażki, czy mecz u siebie, czy mecz wyjazdowy zawsze w dużej ilości byli na stadionach i wspierali nas dopingiem. Myślę ze podziękowania należą się również działaczom i trenerom. Pogoni życzę wszystkiego najlepszego i oczywiście co rocznych awansów do wyższych klas rozgrywkowych. Do zobaczenia na stadionie! – mówi na pożegnania Mateusz Kozerkiewicz.


Dziękujemy za grę i zaangażowanie. Do zobaczenia na pomorskich boiskach!

Więcej aktualności