Aktualności

W 1/8 Pucharu Polski Pogoń zagra z Gedanią 1922 Gdańsk

Trzecioligowa Gedania 1922 Gdańsk przeciwnikiem Pogoni w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.
Czytaj więcej

Trenerzy Pogoni Lębork na konferencji szkoleniowej w Gdańsku

Trenerzy Pogoni Lębork uczestniczyli w niedzielę 3 grudnia 2023 roku w zimowej konferencji trenerskiej w Gdańsku.
Czytaj więcej

Podziękowania za nowe stroje treningowe od firmy AQUAFRONT

W piątek 1 grudnia delegacja juniorskich drużyn F1 i F2 Pogoni w składzie Jakub Polański, Oskar Kowalczyk i Szymon Wolski odwiedziła z podziękowaniem sponsora koszulek treningowych firmę Aquafront.
Czytaj więcej

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Pogoni Lębork 12 grudnia

Zarząd Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” informuje, że na swoim posiedzeniu w dniu 13.10.2023 r. podjął Uchwałę o zwołaniu na dzień 12 grudnia 2023 r. (wtorek) Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Delegatów Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń”.
Czytaj więcej

Marcin Wiśniewski kończy grę w Pogoni

Wiosną w drużynie seniorów Pogoni Lębork nie zobaczymy Marcina Wiśniewskiego .
Czytaj więcej

Koniec przygody w Pogoni Krystiana Patoka

Z końcem rundy jesiennej sezonu 2023/2024 grę w seniorskiej drużynie Pogoni zakończył Krystian Patok.
Czytaj więcej

Ostatni zimowy trening seniorów

We wtorek 28 listopada na stadionie odbył się ostatni trening drużyny Pogoni w tym roku. Finałem zajęć była gierka gdzie „żółci” rywalizowali z „pomarańczowymi”.
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju "Żelki Cup 2023"

W niedzielę drużyna Pogoni rocznika 2015 wzięła udział w Główczycach w świetnie zorganizowanym V edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2023".
Czytaj więcej

Pogoń 2014 wygrywa Turniej Galaktyczna Liga!

Na boisku pod balonem w Gdańsku-Zaspie drużyna trenera Jakuba Nowakowskiego rywalizowała w sobotę 25 listopada na zielonym boisku na Turnieju Galaktyczna Liga.
Czytaj więcej

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana. 

33-letni dziś zawodnik debiutował w Pogoni 10 sierpnia 2019 roku. Ściągnięty z Orkana Rumia prawy obrońca (ostatnio grywał też na środku defensywy) szczególnie udany miał 2021 rok. „Kozę” zapamiętaliśmy z efektownych i co ważne skutecznych i czystych wślizgach, wybić, przerwania gry w ostatniej chwili czy wybijania piłki z linii bramkowej. Doświadczenie i czytanie gry pozwalało na wiele skutecznych interwencji w defensywie. 

- Czas gry w Pogoni wspominam bardzo dobrze. Spędziłem tu 3 sezony w ciągu których poznałem wielu ludzi którym los Pogoni nie jest obojętny – wspomina Mateusz Kozerkiewicz. - Jest wiele momentów które będę dobrze wspominał. Jednym z nich jest na pewno mecz z Gryfem Wejherowo w którym udało mi się pomoc drużynie w odniesieniu zwycięstwa zdobywając jedną z bramek. Niestety w poprzednim sezonie przyplątały się problemy zdrowotne które nie pozwoliły mi pomagać drużynie. Musiałem przejść zabieg kolana po którym nie jestem w stanie (w 100% intensywności treningów i meczów) kontynuować gry w Pogoni. Myślę ze butów na przysłowiowy wieszak jeszcze nie odwieszę, zobaczymy co przyniesie sportowa przyszłość – dodaje zawodnik.

Podczas całego pobytu w Pogoni Kozerkiewicz zagrał w 74 meczach (69 w IV lidze i 5 w Pucharze Polski). Na boisku łącznie przebywał 5400 minut (90 godzin), strzelił 1 bramkę i otrzymał 13 żółtych kartek co jak na obrońcę jest bardzo mało. 

- Na zakończenie chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze wspierali nas i nie ważne czy były zwycięstwa czy porażki, czy mecz u siebie, czy mecz wyjazdowy zawsze w dużej ilości byli na stadionach i wspierali nas dopingiem. Myślę ze podziękowania należą się również działaczom i trenerom. Pogoni życzę wszystkiego najlepszego i oczywiście co rocznych awansów do wyższych klas rozgrywkowych. Do zobaczenia na stadionie! – mówi na pożegnania Mateusz Kozerkiewicz.


Dziękujemy za grę i zaangażowanie. Do zobaczenia na pomorskich boiskach!

Więcej aktualności