Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana. 

33-letni dziś zawodnik debiutował w Pogoni 10 sierpnia 2019 roku. Ściągnięty z Orkana Rumia prawy obrońca (ostatnio grywał też na środku defensywy) szczególnie udany miał 2021 rok. „Kozę” zapamiętaliśmy z efektownych i co ważne skutecznych i czystych wślizgach, wybić, przerwania gry w ostatniej chwili czy wybijania piłki z linii bramkowej. Doświadczenie i czytanie gry pozwalało na wiele skutecznych interwencji w defensywie. 

- Czas gry w Pogoni wspominam bardzo dobrze. Spędziłem tu 3 sezony w ciągu których poznałem wielu ludzi którym los Pogoni nie jest obojętny – wspomina Mateusz Kozerkiewicz. - Jest wiele momentów które będę dobrze wspominał. Jednym z nich jest na pewno mecz z Gryfem Wejherowo w którym udało mi się pomoc drużynie w odniesieniu zwycięstwa zdobywając jedną z bramek. Niestety w poprzednim sezonie przyplątały się problemy zdrowotne które nie pozwoliły mi pomagać drużynie. Musiałem przejść zabieg kolana po którym nie jestem w stanie (w 100% intensywności treningów i meczów) kontynuować gry w Pogoni. Myślę ze butów na przysłowiowy wieszak jeszcze nie odwieszę, zobaczymy co przyniesie sportowa przyszłość – dodaje zawodnik.

Podczas całego pobytu w Pogoni Kozerkiewicz zagrał w 74 meczach (69 w IV lidze i 5 w Pucharze Polski). Na boisku łącznie przebywał 5400 minut (90 godzin), strzelił 1 bramkę i otrzymał 13 żółtych kartek co jak na obrońcę jest bardzo mało. 

- Na zakończenie chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze wspierali nas i nie ważne czy były zwycięstwa czy porażki, czy mecz u siebie, czy mecz wyjazdowy zawsze w dużej ilości byli na stadionach i wspierali nas dopingiem. Myślę ze podziękowania należą się również działaczom i trenerom. Pogoni życzę wszystkiego najlepszego i oczywiście co rocznych awansów do wyższych klas rozgrywkowych. Do zobaczenia na stadionie! – mówi na pożegnania Mateusz Kozerkiewicz.


Dziękujemy za grę i zaangażowanie. Do zobaczenia na pomorskich boiskach!

Aktualności

Młodzi bramkarze po testach motorycznych

Na piątkowym treningu bramkarskim 27 stycznia br. trener bramkarzy Patryk Cydzik przeprowadził testy motoryczne wraz z oceną zdrowia swoich podopiecznych. Sprawdzone zostały moc, siła, wytrzymałość, zwrotność oraz gibkość.
Czytaj więcej

Młoda Pogoń na piłkarskich półkoloniach

Zimowy obóz dochodzeniowy w drugim tygodniu ferii zaliczyła najmłodsza drużyna rozgrywkowa Pogoni F1 i F2 (roczniki 2014-2016).
Czytaj więcej

Drużyny D2 i E2 na zimowym obozie

Aktywnie drugi tydzień zimowych ferii spędzają zawodnicy drużyn D2 i E2 trenerów Sebastiana Brzozowskiego i Wiesława Kreffta. Obie drużyny uczestniczyły w obozie dochodzeniowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku.
Czytaj więcej

Sparingowo z Bałtykiem Gdynia

Z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia zmierzyła się drużyna seniorów Pogoni w drugiej grze kontrolnej zimy. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowało aż 8 testowanych graczy. Na boisku padł wynik 1:3.
Czytaj więcej

W sobotę sparing z trzecioligowcem

W sobotę w południe sparing z Bałtykiem Gdynia. Gra kontrolna z trzecioligowcem odbędzie się 28 stycznia o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Lęborku.
Czytaj więcej

Artur Okrój kierownikiem drużyny seniorów

W przerwie pomiędzy rozgrywkami doszło do zmiany na stanowisku kierownika drużyny seniorów Pogoni. Patryka Cydzika łączącego do tej pory funkcję kierownika drużyny z trenowaniem bramkarzy zastąpi Artur Okrój.
Czytaj więcej

Mateusz Kozerkiewicz kończy grę w Pogoni

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 i młodsi z sukcesami na IMPEROLL KASZUB CUP

W sobotę 21 stycznia młoda drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi z sukcesami uczestniczyła w Sierakowicach w turnieju IMPEROLL KASZUB CUP organizowanym przez FC Gowidlino. Zespoły Pogoni zajęły 2 i 6. miejsce na 12 drużyn a najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Piotra Dołębskiego!
Czytaj więcej

Gra wewnętrzna na początek gier sparingowych

Grą wewnętrzną cykl zimowych gier sparingowych rozpoczęła drużyna seniorów. W sobotę w południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią stawiło się 23 graczy w tym 9 testowanych.
Czytaj więcej