I kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej Junior A (03.09.2005)

Błękitni Główczyce 1-1 Pogoń Lębork

(bramka: A.Czaja)

Juniorzy starsi, w całkiem nowym składzie przystąpili do nowego sezonu w klasie okręgowej. Pierwszy mecz Pogoń rozgrywała na wyjeździe w Główczycach. Już na początku meczu drużyna z Lęborka osiągnęła lekką przewagę lecz napastnicy razili nieskutecznością. Ekipa gospodarzy mocno cofnięta do obrony, nastawiła się tylko na wybijanie piłek na szybkich napastników. Jak się później okazało, przyniosło to oczekiwane skutki. Napastnik gospodarzy dostał znakomite podanie ze środka pola i w sytuacji 'sam na sam' nie daje szans bramkarzowi Pogoni, 1-0! Do końca pierwszej połowy, mimo wielu sytuacji podbramkowych jakie miała drużyna gości, wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie tylko zespół z Lęborka dyktował warunki. Trener był zmuszony do zmian, bo wynik zdecydowanie nie zadowalał jego oczekiwań. Na 30 minut przed końcem meczu, do linii ataku weszli: A.Czaja i M.Kraśnik. Jak się później okazało, zmiany były trafne. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, w polu karnym, najwięcej spokoju wykazał pierwszy z wymienionych i uderzył tuż obok bezradnego bramkarza.

Do końca meczu goście mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, lecz tego dnia golkiper rywali był w doskonałej formie. Tak więc pierwszy mecz juniorów starszych można uznać jako 'falstart'. Wynik 1-1(1-0) satysfakcjonuje na pewno team z Główczyc.