Sparing, 9 lipca 2016 godz. 16

Leśnik Cewice - Pogoń Lębork 0:10 (0:5)
bramki: 0:1 Wachowiak (’10), 0:2 Wachowiak (’20), 0:3 Wachowiak (’25), 0:4 Wachowiak (’35), 0:5 Sychowski (’43), 0:6 Formela (’52), 0:7 Pytlak (’54), 0:8 Klimas (’60), 0:9 Laskowski (’63), 0:10 testowany (’68)

Leśnik: Kaim – Formela (’46 Mielewczyk), Siwek (’46 Maszota Marcin), Bulczak (’46 Sulkowski),Blichta, Błażejczyk (’60 Wolski), Mosór (’46 Maszota D.), Mrosk A, Maszota Michał, Potrykus (’46 Ruła), Mrosk P.

Pogoń: Katzor – Wesserling (’46 Skibicki), testowany, Kochanek, Stankiewicz, Kuss, testowany, Pytlak (’60 Klimas), Formela, Sychowski (’46 Janowicz), Wachowiak (’46 Laskowski)

Wyjątkową oprawę miał pierwszy letni sparing drużyny Pogoni. Mecz z beniaminkiem V ligi Leśnikiem Cewice miał jubileuszowy charakter. Leśnik świętował swoje 30-lecie działalności. Wypełnione trybuny, doping kibiców i oprawa, ważni goście, a po meczu oficjalne uroczystości, wystawa klubowych pamiątek, prezentacja historii klubu i Festyn Rodzinny. Piłkarskie święto Cewic było świetnie zorganizowaną imprezą i dziękując za zaproszenie gratulujemy organizatorom rozmachu i pomysłu.

Na boisku mimo przyjaznej atmosfery taryfy ulgowej nie było. Pogoń pokazała moc już od pierwszej minuty, podobnie jak testowany w naszej drużynie Mateusz Wachowiak (Stolem Gniewino). Wystawiony w napadzie zawodnik szybko strzelił 4 gole pozostawiając bardzo dobre wrażenie. Piąte trafienie dorzucił Mateusz Sychowski.

W drugiej połowie trener Walkusz na boisko delegował mocno zmienioną „11”. Kolejne bramki padały po uderzeniach Damiana Formeli, Patryka Pytlaka, czy wprowadzonego w 60 minucie młodego Kamila Klimasa. Ostatnie dwa gole zdobyli testowani zawodnicy. Pogoń pewnie wygrywa z Leśnikiem 10:0 i przygotowuje się do kolejnego sparingu.
W poniedziałek 11lipca o g. 18 w Lęborku gramy z Kaszubią Kościerzyna.