Sparing, 7 lutego 2018, godz. 17, Stadion Miejski w Lęborku

Pogoń Lębork – MKS Sokół Karlino 1:2 (0:2)
bramki: 0:1 Adrian Rutkowski (’21 k.-), 0:2 Adrian Rutkowski (’35), 1:2 Gracjan Miszkiewicz (’75)

Pogoń: Katzor – Janowicz (’65 Krefft), testowany, Lewandowski, Kliński (’46 Śliwiński), Musuła, testowany, Łapigrowski (’75 Janowicz), Krefft (’46 Klimas), Zanewycz (’65 Miotk), Miszkiewicz

MKS Sokół: Malek – Sobczak (’46 Redwański), Kowalczyk, K. Tomczyk (’46 Rodak), Więckowski (’46 Sowa), Klimkowski. J. Tomczyk (’46 Ostrowski), Becmer, testowany (’46 Kotarba), Kornaga (’46 Jarmołowicz), Rutkowski (’46 Niedbalski)

Przy sztucznym oświetleniu i coraz niższej temperaturze, która pod koniec spotkania wskazywała prawie minus 10 stopni swój drugi sparing z MKS-em Sokołem Karlino rozegrała w środę drużyna Pogoni. Wczesna pora rozegrania sparingu i termin w środku tygodnia spowodował, że kadra Pogoni nie była szeroka. Na boisku zagrało 14 zawodników w tym trener Lewandowski. Oryginalne było też ustawienie. W ataku w pierwszej połowie zagrał Miszkiewicz, a nominalny ośrodkowy obrońca Musuła mecz rozegrał jako defensywny pomocnik.

Przebieg spotkania był bardzo podobny jak w pierwszym meczu. Pierwsza połowa to lepsza gra zespołu z Karlina udokumentowana dwoma trafieniami Rutkowskiego w tym jednym z rzutu karnego. W drugiej połówce zimowego sparingu dominowała Pogoń stwarzając wiele sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 75 minucie po ładnej dla oka akcji Kreffta ze Śliwińskim głową wykorzystał Miszkiewicz.