Sparing 17 lutego 2019, godz. 11

Pogoń Lębork – Karol Pęplino 4:1
bramki: Kostuch (k.- 56), Miszkiewicz (’59 i ’60), Musuła (’82) – Lubański (’39)

Pogoń: Łapigrowski (’46 Grzebiela) – Frącek (’46 Kliński), Szymański, Kostuch, Stankiewicz (’55 Bigus), Musuła, Janowicz (’60 Miotk), Atanacković, Iwański, Węgliński, Miszkiewicz

Karol: Groński – Lange, Kostka, Ziembiński, P. Lubański, Kiełczykowski, Łopuszyński, Kostuch, Łochowski, Cisło, Gołaszewski. Na zmiany w chodzili: M. Petrus, Kamiński, Bartosiak, Przybylski

Mocny finał pracowitego tygodnia zaliczyli zawodnicy seniorskiej Pogoni. W sobotę zespół Waldemara Walkusza pokonał w grze kontrolnej lidera gdańskiej V ligi MKS Władysławowo (3:0) a dzień później rozegrał kolejny sparing, tym razem z Karolem Pęplino (słupska V liga). W 23 godzinnej przerwie pomiędzy obydwoma meczami trener Walkusz w ramach pierwszego dnia zimowego zgrupowania zarządził jeszcze siłownię.

Do meczu z Karolem Pogoń przystąpiła więc mocno podmęczona i do tego w okrojonym składzie. Zabrakło Kochanka, Michora, Labudy, Dobka, testowanych wciąż zawodników oraz młodego Adama Blachowskiego narzekającego na uraz po meczu z Władysławowem.

Mecz przebiegał pod dyktando biało-niebiesko-czerwonych choć to goście za sprawą Patryka Lubańskiego wyszli w 39 minucie na prowadzenie. Po przerwie z rzutu karnego wyrównał Przemysław Kostuch po faulu na Miszkiewiczu. Po godzinie gry wystawiany na pozycji napastnika Gracjan Miszkiewicz dwukrotnie pokonał Marcina Petrusa. Przy obydwu bramkach asystował mu Aleksander Atanacković. Wynik 4:1 ustalił 10 minut przed końcem spotkania Wojciech Musuła.

Do czwartku 21 lutego zespół przebywać będzie na zimowym zgrupowaniu. W sobotę i niedzielę ostatnie gry kontrolne z KS Mady Ostaszewo (malborska A-klasa) i Lipniczanką Lipnica (V liga).