6. kolejka IV ligi, 6 września 2020, godz. 11

Chojniczanka II Chojnice – Pogoń Lębork 6:0 (2:0)
bramki: 1:0 Emche (’23), 2:0 Pląskowski (’37), 3:0 Pląskowski (’47), 4:0 Cegiełka (’56), 5:0 Pląskowski (’57), 6:0 Trojanowski (’58)

Chojniczanka: Lewandowski - Szopiński, Bartosiak, Korczyc, Kołtonowski (’75 Gęsiorowski), Emche (’70 Remiszka), Tomaszewski, Golański (’70 Boniecki), Cegiełka (’58 Ważyński), Trojanowski, Pląskowski (’60 Czerwiński)

Pogoń: Młynarczykowski (’60 Labuda) – Janowicz (’51 Okrój), Kostuch, Siłkowski, Kochanek, Dobek, Kozerkiewicz, Miotk (’74 Stenka), Kwaśnik (’54 Choszcz), Atanacković, Formela

Zimny prysznic spotkał drużynę Pogoni w Chojnicach. W wyjazdowym meczu z rezerwami drugoligowej Chojniczanki Pogoń uległa gospodarzom aż 6:0 W składzie Pogoni zabrakło kontuzjowanego kapitana Wojciecha Musuły i Przemysława Iwańskiego.

Chojniczanka do sportowej rywalizacji bardzo mocno wzmocniła młodziutki skład rezerw. W wyjściowym składzie zagrało aż dziewięciu graczy z kadry pierwszej drużyny!
Mimo to pierwsza połowa nie wyglądała źle. Pogoń optycznie dominowała, utrzymywała się przy piłce, stwarzała zagrożenie pod bramką gospodarzy. To jednak Chojniczanka strzelała gole. W 23 minucie wynik otworzył Szymon Emche. Zawodnik ten jeszcze wczoraj wieczorem wpisał się na listę strzelców w meczu II ligi Olimpia Grudziądz – Chojniczanka. Na 2:0 uderzył w 37 minucie Artur Pląskowski. Doświadczony 26-letni napastnik z wielkim stażem w II lidze także grał dzień wcześniej w końcówce meczu z Grudziądzu. W pierwszej drużyny w meczu rezerw zagrali także Lewandowski, Szopiński, Bartosiak, Trojanowski, Tomaszewski, Golański, Cegiełka oraz wspomniani wcześniej Emche i Pląskowski.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo i seryjnie strzelali bramki w 47, 56, 57 i 58 minucie gry (Pląskowski dwukrotnie, Trojanowski i Cegiełka).

Kolejny mecz Pogoń rozegra u siebie. W sobotę 12 września o godz. 17 w Lęborku podejmie Sokoła Zblewo.