IV runda Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, 7 października 2020, godz. 15.30

Leśnik Cewice – Pogoń Lębork 2:7 (1:4)
bramki: 0:1 Formela (’32) 0:2 Janowicz (’35), 0:3 Kostuch (’39), 1:3 Bandosz (’43) 1:4 Kostuch (’45), 1:5 Miotk (’49), 2:5 Mosór (’66), 2:6 Kostuch (’73), 2:7 Musuła (’75)

Leśnik: Puanecki – Szyszko, Sulkowski, Siwek, P. Zieliński, Jakub Waczkowski, Mach (’55 D. Zieliński), Mosór, Brzozowski, Bandosz, Zdaniukiewicz

Pogoń: Labuda – Okrój (’46 Bigus), Musuła, Kochanek, Janowicz, Choszcz, Kwaśnik, Miotk (’58 Wiśniewski), Kostuch, Stenka (’70 Stępień), Formela

Od wysokiego zwycięstwa grę Pucharze Polski w sezonie 2020/2021 rozpoczęła drużyna Pogoni. W meczu IV rundy pucharu Podokręgu Słupskiego Pogoniści zdecydowanie pokonali na wyjeździe piątoligowy Leśnik Cewice 7:2.
- Cieszy siedem bramek i forma strzelecka. Można było potrenować strzały, aczkolwiek jeszcze więcej bramek można było dzisiaj uderzyć – mówił po meczu w Cewicach trener Waldemar Walkusz. – Trzeba cieszyć się z tego co jest. Ciężko nam było się zebrać w środku tygodnia. Zagraliśmy w bardzo okrojonym składzie, szansę dostali więc dublerzy. Mogli się oni dzisiaj pokazać, szczególnie młodzi zawodnicy. Podsumowując pozytywny sparing.

Mecz rozpoczął się w środę już o godz. 15.30 co zdecydowanie utrudniło zebranie kadry. Szanse dostali więc zmiennicy i młodzi zawodnicy w tym juniorzy. Wynik otworzył mocnym strzałem z dystansu Artur Formela. Pogoń dominowała od 1 do 90 minuty, a na listę strzelców wpisał się jeszcze w pierwszej połowie Łukasz Janowicz oraz dwukrotnie nominalny obrońca Przemysław Kostuch. „Kosti” zagrał dziś cały mecz z przodu i zaliczył zasłużonego hat-tricka. Dla Leśnika tuż przed przerwą bramkę zdobył Radosław Bandosz.

Po przerwie na boisku pojawił się Bartosz Bigus, a za nim młodzi gracze z rocznika 2003, którzy w tym sezonie jeszcze nie zagrali w lidze jak Bartosz Wiśniewski czy Filip Stępień. 49 minuta to gol Wiktora Miotka, 73 trafienie Przemka Kostucha, a 75 celne uderzenie do siatki kapitana Wojciecha Musuły. Gospodarze prowadzeni przez trenera Mariusza Misiaka drugą bramkę strzelili za sprawą Przemysława Mosóra.

Leśnik – Pogoń 2:7! W V rundzie pucharu Pogoń na wyjeździe zagra 21 października z Lipniczanką Lipnica.