5. kolejka IV ligi „Grupa Mistrzowska”, 6 czerwca 2021 r., godz. 17

Pogoń Lębork – Wierzyca Pelplin 1:5 (0:2)
bramki: 0:1 Sławiński (’43), 0:2 Sławiński (’44 k.-), 1:2 Formela (’55), 1:3 Manuszewski (’67), 1:4 Jurczyk (’76), 1:5 Styś (‘90+1)

Pogoń: Kolke – Janowicz, Kostuch (’13 Stenka, 76 Wiśniewski), Musuła, Kochanek, Dobek, Kwaśnik, Miotk, Piór (’54 Okrój), Iwański (’70 Andrzejczak), Formela

Wierzyca: Czapiewski – Lewandowski, Dirda, Manuszewski, Jasiński, Skierkowski (’90 Orzechowski), Zieliński (’84 Klohs), Bradtke (’84 Szymanek), Kuros (’72 Jurczyk), Meler (’61 Styś), Sławiński

żółte karki: Iwański, Formela - Jasiński
sędziowie: Krzysztof Jurczak, Tomasz Michalski i Łukasz Bibik

Wszystko było w tym meczu pod górkę… Wysoką porażką 1:5 zakończył się mecz 5. kolejki IV ligi „Grupy Mistrzowskiej” pomiędzy Pogonią a Wierzycą Pelplin. W kadrze lęborczan zabrakło z różnych powodów Atanackovicia, Kozerkiewicza i Siłkowskiego. Co gorsza już po kilkunastu minutach gry z powodu poważnie wyglądającej kontuzji kolana z boiska musiał zejść najlepszy zawodnik Pogoni Przemysław Kostuch. Podczas upalnego meczu z powodu kontuzji z boiska zszedł też Franek Stenka i Przemysław Iwański. Jako zmiennicy zagrali juniorzy w tym debiutujący w rozgrywkach IV ligi Wiktor Andrzejczak.

Spotkanie rozpoczęło się od obiecującej akcji Miotka z Formelą. W 13 minucie z boiska z powodu kontuzji musiał zejść ostoja defensywy i strzelec wielu bramek Przemysław Kostuch. Zastąpił go młodziutki Franciszek Stenka. Mecz był dość wyrównany, z czasem Wierzyca naciskała coraz mocniej. Pełniąca funkcje opieki medycznej pielęgniarka Mariola Tomaszewska często była wzywana na boisko w celu udzielenia pomocy. Mocno faulowany był min. nasz bramkarz Kolke.

Pod koniec pierwszej połowy Wierzyca wyszła z kontrą a naciski Iwańskiego na zawodnika gości, mimo protestów zawodników został zakwalifikowany jako faul w polu karnym. Rzut karny dla Wierzycy pewnie wykorzystał Daniel Sławiński. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców minutę później. Do przerwy Pogoń przegrywała 0:2

Bramkę kontaktową zdobył w 55 minucie Artur Formela. Mocne uderzenie z lewej strony w długi róg było nie do obrony. Po godzinie gry Arkadiusz Kolke broni rzut karny uderzany przez Sławińskiego. Kontuzje sygnalizuje Iwański, zmienia go w 70 minucie debiutant Wiktor Andrzejczak. Wcześniej na boisku pojawił się Arek Okrój, a pod koniec spotkania Bartosz Wiśniewski. Trener Walkusz wykorzystał komplet zmian z wyjątkowo krótkiej ławki w tym meczu.

Końcówka to popis skuteczności Wierzycy. Na listę strzelców wpisał się w 67 minucie po strzale z głowy po rzucie rożnym Miłosz Manuszewski, w 76 minucie Krystian Jurczyk i wreszcie w doliczonym czasie gry Karol Styś.

Przetrzebioną kontuzjami drużynę Pogoni czekają teraz mecze z czołówką ligi. W środę 9 czerwca wyjazd na Stolem Gniewino, w sobotę 12 czerwca o godz. 17 w Lęborku pojedynek w Kaszubią Kościerzyna.