1 kolejka B-klasy Słupsk gr. II, 28 sierpnia 2016r. godz. 18

Pogoń II Lębork – Victoria Dąbrówka 2:1
bramki: Grabowski (’45), Formella (’70)

Pogoń II: Cydzik – Gosz (’46 Jabłoński), Podhajski, Banasiński (’83 Wroński), Jaźwiec, Gniba, Błaszkowski, Koprowski (’62 Formella), Matuszewski, Stawikowski, Grabowski (’72 Kolano)

Od zwycięstwa w Victoria Dąbrówka sezon w B-klasie rozpoczęła drużyna Pogoni II Lębork. Początek nie zapowiadał zwycięstwa. Szybcy goście zdobyli prowadzenie w 16 minucie, na wyrównanie trzeba było czekać do 45 minuty, choć trzeba przyznać, że Pogoniści często zagrażali bramce Victorii. Brakowało jednak skuteczności. Z powodu upału sędzia wprowadził dodatkowe przerwy w grze na nawadnianie. Goście do Lęborka przyjechali gołą jedenastką, tymczasem na ławce Pogoni komplet gotowych do gry zmienników. Dużo ożywienia wniósł wprowadzony w 62 minucie Marek Formella, który kilka później zdobył bramkę na 2:1. W pierwszym meczu w B-klasie Pogoń II zdobywa komplet punktów i z optymizmem patrzy na kolejne spotkania.