1. kolejka IV ligi, 5 sierpnia 2018, godz. 17

GKS Kolbudy – Pogoń Lębork 3:1 (2:0)
bramki: 1:0 Merchel (’36), 2:0 M. Frankowski (’45), 2:1 Cios (’65), 3:1 Stanisławski (’85)

GKS: Cisewski - Stasiuk ('69 Wroński), Dziengielewicz ('88 Szuciło), Żuk, Merchel, Malkowski, Jurczak, S. Frankowski, M. Frankowski ('78 Krużewski), Dubanowski ('55 Stanisławski), Piotrowski

Pogoń: Labuda - Stencel, Musuła, Kochanek, Iwański (’60 Stankiewicz), Szymański, Atanacković, Miotk (’54 Michor), Miszkiewicz, Węgliński, Cios

żółte kartki: Małkowski, Dziengielewicz - Iwański

Pierwsza ligowa kolejka bez punktów. 5 sierpnia w Kolbudach w meczu z miejscowym GKS-em ligowy sezon w IV lidze rozpoczęła drużyna Pogoni Lębork. W letniej przerwie w kadrze Pogoni doszło do wielu zmian. Analizując skład formacji obronnej w Kolbudach, warto zauważyć, że jedynym zawodnikiem z poprzedniego sezonu na obronie był kapitan Musuła. Zespół musi się jeszcze zgrać a zawodnicy lepiej poznać, potwierdził to też po meczu trener Cieślik.

Jeżeli ktoś ocenia inauguracyjne spotkanie po wyniku może wyciągnąć mylne wnioski. Pogoń starała się prowadzić grę i skrupulatnie przygotowywała akcje ofensywne. Gospodarze za to skutecznie kontrowali. Właśnie po jednej z takich kontr i nieudanej pułapce ofsajdowej w 36 minucie na prowadzenie GKS wyprowadził Bartłomiej Merchel. Tuż przed przerwą, także z kontry Mateusz Frankowski podwyższa na 2:0.

Po przerwie nasza drużyna podkręciła tempo stwarzając sobie 5-6 setek. Jedną z nich wykorzystał nowy napastnik Kamil Cios, pięknie uderzając z półwoleja po dograniu Węglińskiego. Ten zawodnik miał jeszcze co najmniej dwie dogodne sytuacje. Warta odnotowania jest uderzenie Musuły w poprzeczkę i strzał obok bramki Kochanka w doliczonym czasie gry. W 85 minucie Olgierd Stanisławski ustala wynik na 3:1.

- To był wyrównany mecz, choć nieskuteczny z naszej strony. Zabrakło nam zgrania – ocenia spotkanie trener Maciej Cieślik. – Popełniliśmy za dużo błędów i mamy nad czym pracować. Są fajni zawodnicy, nie ma jeszcze drużyny. Z każdym meczem powinno być lepiej.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w Lęborku. W ramach 2. kolejki IV „no10.pl” ligi w czwartek 9 sierpnia o godz. 18 podejmujemy rezerwy ekstraklasowej Arki Gdynia.