3. kolejka 4 „no10.pl” ligi, 15 sierpnia 2018, godz. 11

Lechia II Gdańsk - Pogoń Lębork 5:0 (3:0)
bramki: 1:0 Mikołajewski (’15), 2:0 Sopoćko (’25), 3:0 Egy (’34), 4:0 Macierzyński (’67 k.-), 5:0 Egy (’87)

Lechia II: Alomerović - Lizakowski, Mikołajewski, Chrzanowski (‘ 46 Dymerski), Marek (‘85 Lekowski), Wszołek, Petk, Sopoćko (’46 Gryszkiewicz), Landowski (‘60 Macierzyński), Rugowski, Egy Maulana Vikri

Pogoń: Labuda – Stencel, Musuła, Kochanek, Iwański (’36 Janowicz), Szymański, Atanacković, Miotk (’46 Michor), Miszkiewicz (’83 Kliński), Węgliński, Cios

To była nieudana wizyta w Gdańsku. Drużyna Pogoni w 3. kolejce 4 „no10.pl” ligi uległa na wyjeździe rezerwom ekstraklasowej Lechii Gdańsk 5:0. Mecz rozegrany został na naturalnym boisku za trybuną historycznego obiektu przy ulicy Traugutta 29.

Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszego składu dominowali przez całe spotkanie, a w kadrze Lechii znaleźli się m.in. bramkarz Zlatan Alomerović, Daniel Mikołajewski i zmienieni w przerwie Mateusz Sopoćko oraz Adam Chrzanowski. Tytuł zawodnika meczu należy się dla Egy Maulana Vikri. Młody zawodnik z Azji okrzyknięty w swoim kraju „Messim z Indonezji” pokazał wiele dobrych zagrań, no i strzelił 2 bramki.

W porównaniu do meczu z Arką II trener Cieślik dokonał jednej zmiany. Michora w wyjściowym składzie zmienił Miotk, a w przerwie doszło do zamiany.

W 15. minucie wynik otworzył wykorzystując płaskie zagranie w pole karne Daniel Mikołajewski. Niedługo później na 2:0 podwyższył z bliska Mateusz Sopoćko. Ostatniego gola w I połowie zdobył lobbem Egy.
W drugiej połowie Lechia kontrolowała grę, choć Pogoń starała się grać odważniej. Klarownych sytuacji było jednak jak na lekarstwo. W 67. minucie po faulu Labudy na Marcelu Wszołku bramkę z rzutu karnego zdobywa Przemysław Macierzyński. W 87. minucie wynik ustala efektownym strzałem Egy, a mecz kończy się wygraną Lechii 5:0.

Kolejny mecz w ramach 4. ligowej kolejki Pogoń rozegra w Lęborku z Orkanem Rumia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia 2018 o godz. 18.30.