XVII kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej, 26.03.2005r.

Wybrzeże Objazda – Pogoń Lębork 0-5


Bramki: P. Łapigrowski – 3, Pietrzyk – 1, Władyka -1

Pogoń: Zieliński, P. Małecki, T. Małecki, Trawiński, Hebel (Duzdowski), Pietrzyk (Konkel), Malek, Ł.Łapigrowski (Studziński), Tkaczenko, P. Łapigrowski (Roszkowski), Władyka


Śniegowa kołderka przykrywająca stadiony na Pomorzu długo nie pozwalała piłkarzom na trening w przyzwoitych warunkach, a pierwsza rewanżowa kolejka została odwołana.

Tylko komplet punktów w wyjazdowym meczu z outsiderem słupskiej V ligi (bilans 1-4-10, u siebie 1-2-5) Wybrzeżem Objazda pozwalał drużynie Pogoni wciąż liczyć się w walce o awans do IV ligi. Z takim nastawieniem podeszli do spotkania zarówno piłkarze jak i kibice LKS. Jednak po tak długiej przerwie zimowej forma zarówno jednych jak i drugich był pewną niewiadomą. Faworyt nie zawiódł i pewnie zainkasował trzy punkty. Wyższość zawodników Pogoni nie podlegała dyskusji. Gra może nie była zbyt płynna, czy widowiskowa, lecz ważne, że skuteczna. Mecz z Wybrzeżem był pierwszym spotkaniem na zielonej murawie od listopada, a ta w opóźnionej w tym roku wiośnie była trochę nierówna. Krótko przystrzyżona trawa była dosyć "tępa" i powodowała, że piłka sprawiała czasem problemy. Trener Andrzej Małecki dokonał pewnych zmian personalnych w porównaniu ze składem z rundy jesiennej. Za Tomasza Macha( Arka II Gdynia) w wyjściowej jedenastce wystąpił Daniel Malek. Ze składu wypadł także najskuteczniejszy zawodnik po rundzie jesiennej Michał Studziński (8 goli), którego zastąpił wychowanek Pogoni Tomasz Tkaczenko (powrót po wielu latach tułaczki po okolicznych klubach). Debiut w barwach Pogoni zaliczyli pozyskani w przerwie zimowej Ł.Duzdowski i D.Roszkowski, którzy zagrali w drugiej połowie. Na wyróżnienie zasłużył strzelec trzech goli Piotr Łapigrowski. Pozyskanie kilku piłkarzy (obok wymienionych także M. Makiełła oraz najzdolniejsi juniorzy) pozwoliło zwiększyć rywalizację w zespole oraz poszerzyć pole manewru trenerowi, który w rundzie jesiennej grał praktycznie żelazną jedenastką. Zwycięstwo w Objeździe przybliża nas do awansu do IV, ale najważniejsze mecze dopiero przed nami.

Po pierwszej kolejce Pogoń ze stratą 6 pkt. do Czarnych Czarne i 5 pkt. do Bytovii Bytów zajmuje III miejsce w tabeli słupskiej V ligi.