JUNIOR C - 27.08.2008r. godz. 15:00 - Stadion w Bytowie.

BYTOVIA Bytów - LKS POGOŃ / UKS TRÓJKA Lębork 1:4 (1:2)

Bramki dla Pogoni/ Trójki zdobyli: Mielewczyk (2) oraz Bach i Naczk po 1.

Skład Pogoni/Trójki: KŁOS Michał - BULCZAK Paweł, BACH Szymon, FUDALA Michał - MIELEWCZYK Filip, MISZKIEWICZ Gracjan, BUTOWSKI Norbert, BRZESKI Arkadiusz, SKIBICKI Krzysztof - NACZK Miłosz, RAGUZA Mateusz.

Na zmiany wchodzili: CZEKIRDA, RUDYK, WILCZYŃSKI, STAROSZ, ITRYCH, STOLICKI, FORMELA.

Od drugiej kolejki rozpoczęli swoje zmagania w Słupskiej Klasie Okręgowej Juniorów C młodzi piłkarze Pogoni/Trójki Lębork, gdyż w pierwszej pauzowali. Inauguracja stała się pomyślna za sprawą wygranej w Bytowie z miejscową Bytovią.

W pierwszej połowie meczu przewagę mieli lęborczanie, natomiast miejscowi starali się przeszkadzać gościom jak tylko mogli w środku pola, ograniczając się do kontrataków. Od początku Młode Lwy organizowali akcje, które często kończyły się zagrożeniem pod bramką Bytovii. Po dwóch z nich Filip Mielewczyk celnie trafiał i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy bytowianie zdobyli kontaktowego gola.

W drugiej odsłonie dominowali już tylko piłkarze Pogoni/Trójki. Zepchnęli oni do obrony miejscowych.  Gospodarze często przerywali akcje lęborczan faulami. Po jednym z nich w odległości 20 metrów od bramki do wykonania rzutu wolnego podszedł kapitan drużyny Szymon Bach. Uderzył potężnie, nie do obrony, podwyższając wynik na 3:1. Dominacja lęborczan w tym meczu uwieczniona została zdobyciem czwartego gola, autorstwa Miłosza Naczka.

Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni/Trójki 4:1.

{jgquote}Trener Andrzej Małecki: Inauguracja okazała się dla nas zwycięska. Widać, że to początek sezonu i chłopcom brakuje ogrania. Z meczu na mecz ten element będzie coraz mniej widoczny. W tym sezonie celem jest przede wszystkim dobra gra i jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.{/jgquote}