SKO JUNIOR „C” - 04.04.2009r. godz. 11:00 – Stadion w Lęborku.

LKS POGOŃ / UKS TRÓJKA Lębork - BYTOVIA Bytów 2:0 (2:0)

Bramki dla Pogoni/Trójki zdobyli: 1:0 – Mielewczyk – 25’ ( karny ), 2:0 – Raguza – 33’

Skład Pogoni/Trójki: KŁOS Michał – FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł – SKIBICKI Krzysztof, BRZESKI Arkadiusz, BUTOWSKI Norbert, MISZKIEWICZ Gracjan, MIELEWCZYK Filip – FORMELA Sebastian, NACZK Miłosz.

Rezerwowi Pogoni/Trójki: Rudyk, Itrych, Lica, Raguza, Starosz, Wilczyński, Stolicki.

Na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2008/2009, w ramach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C, piłkarze Pogoni/Trójki Lębork grali u siebie z Bytovią Bytów. Pierwszy mecz rundy rewanżowej okazał się szczęśliwy dla liderujących w tabeli dla młodych piłkarzy z Lęborka, którzy wygrali 2:0.

W meczu tym widoczne były trudy przygotowań obydwu drużyn do rundy rewanżowej. Lepiej poczynali sobie jednak lęborczanie. Pierwszą bramkę miejscowi zdobyli z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym był Naczk. Pewnym egzekutorem okazał się Mielewczyk, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później trener Małecki wprowadził na plac gry Raguzę, który zmienił Formelę. W 33 minucie spotkania Raguza wykorzystał zamieszanie w polu karnym i po jego strzale piłka znalazła drogę do bramki gości po raz drugi. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części meczu gole już nie padły. Goście atakowali niemrawie, czego efektem było zaledwie dwukrotne zagrożenie bramce strzeżonej przez Kłosa. Piłkarze Pogoni/Trójki utrzymali korzystny rezultat z pierwszej połowy, natomiast nie udał się rewanż Bytovii, gdyż jesienią także ulegli lęborczanom, na swoim boisku 1:4.

Trener A.Małecki: "Cieszy zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera. Brakuje moim podopiecznym jeszcze ogrania na trawie, ale z meczu na mecz powinno być lepiej."