SKO JUNIOR „C” - 22.04.2009r. godz. 17:00 – Stadion w Miastku.

UKS LIDER Miastko - LKS POGOŃ / UKS TRÓJKA Lębork 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 – samobójcza – 10’, 0:2 – Formela – 75, 0:3 – Stolicki – 80’.

Skład Pogoni/Trójki: KŁOS Michał – FUDALA Michał, BACH Szymon, BULCZAK Paweł – SKIBICKI Krzysztof, BRZESKI Arkadiusz, LICA Tomasz, MISZKIEWICZ Gracjan, MIELEWCZYK Filip - RAGUZA Mateusz, NACZK Miłosz.

Rezerwowi Pogoni/Trójki: Czekirda, Rudyk, Itrych, Formela, Wilczyński, Stolicki.

Skład Lidera: Smoluchowski – Kowalski, Breszka Paweł, Drożdż, Goman – Kisielewski, Kwiatkowski, Serafin, Sokół – Szopa, Sztobnicki.

Rezerwowi Lidera: Mysak, Trzeciński, Żak, Zdaniukiewicz, Breszka Robert, Werenc, Felski, Czerwiński.

W drugim meczu rundy wiosennej sezonu 2008/2009, w ramach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C, piłkarze Pogoni/Trójki Lębork grali na wyjeździe z UKS Lider Miastko. Lęborczanie wygrali 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla przyjezdnych. Już w 10 minucie Brzeski oddał strzał na bramkę, obrońca gospodarzy interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. W 18 minucie Naczk wyszedł sam na sam z bramkarzem miejscowych, lecz przegrał ten pojedynek. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. Stworzyli oni kilka groźnych sytuacji, po których albo obronną ręką wychodził Kłos albo miejscowi napastnicy byli nieskuteczni. Szczęśliwie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pogoni.

Obraz gry w pierwszych 20 minutach drugiej połowy spotkania nie uległ zmianie. Dalej atakowali piłkarze z Miastka. W 52 minucie wykonywali rzut wolny. Po strzale piłka odbiła się od muru, a po dobitce futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Ostatnie 20 minut należało już do lęborczan. W 65 minucie meczu w polu karnym faulowany był Naczk. Sędzia podyktował rzut karny. Pechowym egzekutorem okazał się Mielewczyk, uderzając piłkę obok słupka. W 75 i 80 minucie Fudala wykonywał rzuty rożne. Za pierwszym razem dograł do Formeli, który z 1 metra skierował piłkę do pustej bramki. Za drugim razem podał idealnie na głowę Stolickiego, który podwyższył wynik na 3:0. To był najładniejszy gol meczu. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulował Miszkiewicz. Sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Werenc strzelił w słupek, piłka odbiła się od pleców Kłosa i ponownie uderzyła w słupek. Po tym arbiter zakończył zawody. Mecz nie należał do łatwych dla lęborczan, ale wywieźli oni cenne 3 punkty z Miastka.