Pomorska Liga Juniorów C1 – 10.10.2009r. godz. 13:00 – Stadion Miejski w Lęborku.

Pogoń / UKS Trójka Lębork – GRYF 95 Słupsk 2:2 (0:1)
Bramki zdobyli: 0:1 – Kisielewski 39’; 0:2 – Luzak 49’; 1:2 – Naczk 57’; 2:2 – Fudala 79’.

Skład Pogoni/Trójki: PTASZEK Maciej – FUDALA Michał, BUTOWSKI Norbert, BULCZAK Paweł – WILCZYŃSKI Adam, SKIBICKI Krzysztof, MISZKIEWICZ Gracjan, MIELEWCZYK Filip, SADURSKI Marcin – NACZK Miłosz, WACZKOWSKI Jędrzej.
Rezerwowi Pogoni/Trójki: Starosz, Itrych, Lica, Raguza, Stolicki, Formela, Politowski.

Na stadionie w Lęborku, wicelider tabeli, piłkarze Pogoni/Trójki podejmowali zajmującego czwarte miejsce Gryfa 95 Słupsk. Mecz siódmej kolejki rundy jesiennej, sezonu 2009/2010, w ramach Pomorskiej Ligi Juniorów C1, zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, z minimalnym wskazaniem na gości. To oni mieli więcej sytuacji z których mogli zdobyć gole. W 21 minucie zawodnik Gryfa znalazł się sam na sam z miejscowym bramkarzem. Po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek. Odpowiedź gospodarzy mogła im przynieść prowadzenie w 28 minucie. Tym razem szczęście sprzyjało przyjezdnym, gdyż po uderzeniu Naczka, futbolówka trafiła w słupek. Trzy minuty później, gryfici ponownie wykorzystali błąd w linii obronnej Pogoni. Pojedynek sam na sam z napastnikiem gości, wygrał będący na posterunku Ptaszek. Kiedy wszyscy myślami byli już w przerwie meczu, pozornie niegroźna akcja Gryfa przyniosła im gola. Strzałem z 20 metrów, Kisielewski przelobował wysuniętego przed linią bramkową Ptaszka. W ostatniej akcji pierwszej połowy Waczkowski strzelił mocno, tuż nad poprzeczką, jednak niecelnie.

W drugiej połowie stroną przeważającą były Młode Lwy, którzy grali z wiatrem. Wynik na 0:2 podwyższyli jednak goście. W 49 minucie dośrodkowanie po ziemi, z prawej strony boiska, wykorzystał Luzak, który z 3 metrów nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki. Po tej sytuacji w drużynie Gryfa nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza. Zmiennik nie spisywał się tak, jak poprzednik. W 57 minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym przejął Naczk i mocnym strzałem pod poprzeczkę, zmniejszył wynik na 1:2. Ostatnie 20 minut to ataki gospodarzy. W 61 minucie aktywny Fudala, strzelił groźnie z 25 metrów tuż nad poprzeczką, dając sygnał kolegom z drużyny do jeszcze większego zaangażowania w grę. Piłka jednak jak zaczarowana nie mogła znaleźć drogi do bramki Gryfa. W ostatniej minucie meczu Fudala wykonywał rzut rożny. Zakręcił futbolówką, niczym jak przed laty Kazimierz Deyna, kierując ją bezpośrednio do bramki rywali. Gol rzadkiej urody dał wynik remisowy. Podział punktów jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

To pierwszy remis piłkarzy Pogoni/Trójki w rozgrywkach. Za tydzień lęborczanie ponownie zagrają u siebie. Tym razem podejmą Arkę Gdynia SI.