34 kolejka IV ligi Pomorskiej R-GOL.com, 21 czerwca maja 2014r., godz. 17

Żuławy Nowy Dwór Gd. – Pogoń Lębork 4:2 (1:0)
bramki: 1:0 Gruszewski (‘9), 2:0 Gruszewski (’52), 3:0 Ziętarski (’59), 3:1 Byczkowski (’63), 3:2 Ilanz (’70), 4:2 Ziętarski (’83)

Żuławy: Jóźwiak – Szwec, Kuśnierek, Wójcik, Smarż, Koller, Gruszewski, Domagała, Ziętarski, Studziński, Suchecki

Pogoń: Czerniak – Żmudzki B., Musuła, Łapigrowski, Janowicz (’46 Miszkiewicz), Morawski, Bach, Byczkowski (’67 Naczk), Stankiewicz (’67 Fudala), Sychowski (’67 Waczkowski), Ilanz

Porażką z Żuławami Nowy Dwór Gdański zakończyła czwartoligowy sezon drużyna Pogoni. W bramce po razu drugi w sezonie wystąpił Marcin Czerniak, a w pierwszym składzie wybiegł Łukasz Janowicz. Mecz rozpoczął się źle. Już w 9 minucie po faulu naszego bramkarza w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny przeciwko Pogoni. Wykorzystuje go Mateusz Gruszewski, autor także drugiej bramki w 52 minucie. Mocno zmotywowana drużyna gospodarzy od 59 minuty prowadzi już 3:0. Wtedy przebudzili się Pogoniści. W 63 minucie spotkania w zamieszaniu w polu karnym gola dla Pogoni zdobywa Arek Byczkowski, a kontaktową bramkę na 3:2 w 70 minucie po akcji sam na sam nasz najlepszy strzelec Sylwester Ilanz. Kiedy wydawało się, że jest szansa chociażby na remis w końcu spotkania Piotr Zientarski ustala wynik na 4:2 dla gospodarzy.

- Mecz źle się ułożył, mimo że w całym meczu byliśmy więcej przy piłce i prowadziliśmy grę niewiele z tego wynikało - skomentował spotkanie trener Sobiesław Przybylski. - Zespół był myślami poza sezonem, wdarło się rozluźnienie. Rundę wiosenną mieliśmy udaną, cały sezon oceniam średnio.