Pogoń Lębork – Kaszubia Kościerzyna 0:2 (0:1)
bramki: 0:1 Wysiecki (’25), 0:2 testowany (’90)

Pogoń: Labuda (’46 Katzor) – Stankiewicz (’35 Kalinowski, ’60 Haraszczuk), Musuła, Kochanek (’70 Kołodziejski), Skibicki (’46 Fudala), Morawski (’46 Miszkiewicz), Wesserling (’60 Siwak, ’75 Jastrzębski), Formela, Byczkowski (’46 Sadowski), Sychowski (’46 Madziąg), Ilanz (’46 Janowicz)

Kaszubia: Krawcewicz – Kosznik, Weber, Drzymała, Przybyszewski, Troka (’46 Bobowski), Lisiecki (’46 testowany), Jastrzębski, testowany, testowany, testowany

Kaszubia Kościerzyna, 4. drużyna III ligi z ubiegłego sezonu była pierwszym sparingpartnerem zespołu Pogoni w letnich przygotowaniach do sezonu 2015/2016.

W kadrze Pogoni zabrakło braci Rekowskich i Michała Pietrzyka (narodziny córki – Gratulujemy!) oraz leczącego drobną kontuzję Łukasza Kłosa. W meczu zagrali trenujący od kilku dni z I zespołem juniorzy rocznika 96 – Marcin Kołodziejski i Aleksander Jastrzębski oraz po przerwie związanej z kursem wojskowym Michał Fudala. Trener Walkusz testował także Michała Siwaka (1996, lewy obrońca lub pomocnik, Bałtyk Gdynia) oraz Adriana Kalinowskiego (1994, prawy obrońca lub pomocnik, Wiekowianka Wiekowo – wywalczyli awans do 4 ligi zachodniopomorskiej).

Mecz zakończył się wygraną gości 2:0 po strzale Adriana Wysieckiego w 25 minucie i testowanego zawodnika w ostatniej akcji meczu – dobitka po uderzeniu w słupek. Na listę strzelców wpisać mógł się Damian Formela, ale gol w 50 minucie nie został uznany przez sędziego – spalony oraz Aleksander Jastrzębski który minimalnie główkował obok słupka po rzucie rożnym.

Kolejny mecz 18 lipca. Przeciwnikiem Pogoni będzie Bałtyk Koszalin (III liga)