bramki: 0:1 Krefft (‘22), 0:2 Klimas (’70), 0:3 Klimas (’85)

Pogoń: Szlaga – Kliński (’46 Frącek), Musuła, Szałek, Łapigrowski, Wesserling, Szymański, Witkowski, Krefft (’69 Klimas), Kłos (’46 Słowiński), Kazubowski (’69 Stankiewicz)

Arka II: Więckowicz - Wieczorek, Bednarski, Manteufel, Kozakowski, Sikorski, Lengiewicz, B. Nowicki (‘77 Szopa), Hołtyn, Bugajewski (‘61 Sarnowski), Klecha (‘81 Ziemann)

żółta kartka: Wesserling (Pogoń)

Bardzo dobrze rozpoczął się dla drużyny Pogoni sezon w IV lidze. W I kolejce przyszło nam grać w Gdyni z rezerwami ekstraklasowej Arki. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem lęborczan 3:0 po golach młodych zawodników włączonych latem do składu. Dwa trafienia zaliczył Kamil Klimas, a wynik otworzył debiutujący w seniorskiej piłce 17-letni Filip Krefft.

Wielu sympatyków Pogoni zastanawiało się jaką wyjściową jedenastkę zaproponuje na inauguracyjny mecz trener Walkusz. W bramce stanął Szlaga, a na prawej obronie Kliński zmieniony w przerwie na innego młodzieżowca Frącka. Środek obrony to duet Musuła – Szałek. Lewa strona defensywny przypadła Piotrowi Łapigrowskiemu. Para defensywnych pomocników stanowili Szymański z Wesserlingiem. W pomocy z przodu grał Kłos, Witkowski, strzelec pierwszej bramki Filip Krefft i najbardziej wysunięty Kazubowski. Dobrą zmianę w 69 minucie zrobił Kamil Klimas. Już minutę po wejściu na boisko zdobył bramkę, a w 85 minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Pierwsze minuty przyniosły szanse bramkowe dla obu drużyn. W 6 minucie z ostrego kąta w słupek trafił Musuła. W odpowiedzi szybką kontrę Arki niecelnym strzałem zakończył Nowicki. W 22 minucie Filip Krefft wykorzystał błąd Więckowicza i skierował piłkę do pustej bramki. To był pierwszy gol Pogoni w tym sezonie i pierwsze trafienie Filipa w seniorach. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 36 minucie Hołtyn, jednak jego uderzenie złapał Szlaga.

Po przerwie Arka w 53 minucie ma poprzeczkę po strzale głową Hołtyna, a chwilę później Sikorski zagrał w pole karne do Nowickiego, który jednak źle trafił w piłkę i ta przeleciała wysoko nad poprzeczką Szlagi. W 65 minucie Więckowicza próbował zaskoczyć Szymański, ale nie trafił w światło bramki. W 69 minucie podwójna zmiana w Pogoni. Za Kazubowskiego wchodzi Stankiewicz, a za Kreffta Klimas. Minutę później akcja tych dwóch zawodników przynosi gola. Stankiewicz zagrał w pole karne do Klimasa, który uprzedził obrońców i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. W 85 min. Klimas strzela na 3:0. Wykorzystał błąd obrońcy, wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Arki.

Waldemar Walkusz, trener Pogoni:- Cieszą pierwsze punkty. Start sezonu był dla nas ważny. Wiem, że kibice z niepokojem czekali na pierwszy mecz pamiętając wyniki letnich sparingów. Cieszy zero po stronie strat i 3 strzelone bramki, co ważne zdobyte przez młodych zawodników. Dobrze rokuje to na przyszłość. Nasza wygrana mogłaby być jeszcze wyższa. Jestem zadowolony z postawy zespołu.

Robert, Wilczyński, trener Arki II: - Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację nowego sezonu. Dwie bramki straciliśmy na własne życzenie. Szkoda, bo początek meczu wyglądał obiecująco. Trzeba podkreślić, że mamy bardzo młody zespół, który tworzą praktycznie w całości zawodnicy z roczników 1999-2000. Część zawodników jedzie jutro na mecz CLJ. Rywalizujemy na dwóch frontach. Czeka nas ciężkie zadanie w tym sezonie. Musimy dobrze się zaprezentować w 4 lidze i utrzymać miejsce w CLJ, którą czeka reorganizacja.