XV. kolejka SKO młodzików starszych - 19.05.2007 r., godz. 10:00

Pogoń/Trójka Lębork – Gryf ’95 I Słupsk 1:0 (0:0)
Bramka: Julian Myszk 49’

Pogoń/Trójka: KŁOS Michał – BULCZAK Paweł, BACH Szymon, FUDALA Michał - MIELEWCZYK Filip, MAZURCZYK Paweł, FORMELA Sebastian, MYSZK Julian, SKIBICKI Krzysztof - TOCHMAN Ludwik, NACZK Miłosz

Zmiennicy: Czekirda Dominik, Rudyk Sebastian, Płotka Mikołaj, Miszkiewicz Gracjan, Lica Tomasz, Goliszek Patryk, Butowski Norbert

W sobotnie przedpołudnie można było obejrzeć dobre widowisko piłkarskie, jakie stworzyły obie drużyny. Goście to lider rozgrywek, który dotychczas nie przegrał. Gospodarze bardzo chcieli się zrehabilitować za porażkę przed tygodniem z Olimpem Dębnica Kaszubska oraz za porażkę z gryfitami w Słupsku.

Pierwsza połowa spotkania przy niewielkiej przewadze lęborczan przebiegała dość często na środku boiska, a obie strony czyhały na błąd przeciwnika. Było kilka sytuacji bramkowych po obu stronach. Goście nie wykorzystali dwóch rzutów pośrednich z pola karnego Trójki, natomiast dla miejscowych doskonałe sytuacje zmarnowali Mielewczyk i Myszk.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Spotkanie było wyrównane, gra toczyła się w środkowej strefie boiska, z niewielką ilością sytuacji podbramkowych. Kluczową sytuacją w meczu, po której Trójka zdobyła gola miała miejsce na 10 minut przed końcem spotkania. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Michał Fudala, jeden z naszych zawodników oddał strzał na bramkę, jednak z jej linii obrońca wybił piłkę wprost pod nogi Myszka. Ten nie miał już problemów z umieszczeniem jej w bramce. 1:0! Do końca meczu lęborczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wynik nie uległ zmianie, a Gryf poniósł pierwszą porażkę w sezonie.

Trener Andrzej Małecki

Moi podopieczni zagrali bardzo dobre zawody. Zdarzyły się błędy, ale było ich niewiele. Za grę muszę pochwalić całą drużynę. Wszystkie założenia taktyczne zostały zrealizowane. Chłopcy byli bardzo zdeterminowani, aby wygrać ten mecz i udało się tego dokonać.